Význam karty Císař | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Význam karty Císař

„Kdo může říct, jestli rozhodnutí děláme my nebo jestli rozhodnutí dělají nás?“ Sense 8

Poté, co se duše v předchozích lekcích seznámila s lekcí Mága, prošla závojem Velekněžky. V tarotové kartě Císařovna se konfrontovala se svými ženskými vlastnostmi, nyní bude zkoumat svou část mužskou.

CESTA BLÁZNA – tarotové karty velkých arkán

 

Existuje něco úžasnějšího než rozhodný a sebevědomý muž, z něhož čiší autorita, síla, cílevědomost, spolehlivost a pevná vůle?

Je snad něco přitažlivějšího než charismatický, vůdčí, mocný a přímočarý MUŽ, který ví, co chce a umí uskutečnit své vize a plány? Muž, který vyzařuje jistotu, bezpečí, odvahu, schopnost vést, stabilitu, vnitřní vyzrálost a umí dát věcem pevnou strukturu? A přitom je milující a moudrý?

Která žena po takovém božském Muži netouží?

Který muž by takový nechtěl být?

IMG_3291

Zatímco je Císařovna symbolem našeho přijímajícího, jemného a ženského principu, Císař je pravým opakem.

Císařovna disponuje živly voda a země, kdežto Císaři jsou vlastní elementy oheň a vzduch. 

Energie této karty je jako tyto dva živly:

 • dynamická
 • vydávající
 • energická
 • pohyblivá

Navíc ji zastupuje znamení zvěrokruhu Beran a planeta Mars (každou z 22 karet velkých arkán astrologicky symbolizuje buď planeta nebo znamení zvěrokruhu, znamení zvěrokruhu dále náleží pod určitou planetu). Kdo se o astrologii aspoň trochu zajímáte, dovedete si představit tu obrovskou sílu ohně. A to je přesně to, co správný rozhodný vladař musí mít.

Energie Berana je jako pučící jarní síla. Je to síla velkorysá, vášnivá, dravá a hlavním aspektem je vůle, touha prosadit svou osobnost.

Člověk se srdcem Berana spoléhá především na sebe.

IMG_3348

S planetou Mars je to ohledně prosazení vůle velmi podobné: ve svém původním smyslu je tato planetární síla primitivní přírodní silou, která má za úkol starat se o přežití. Marsovské rudé zabarvení symbolizuje žhavou energii a jeho opakující se pohyb proti směru Slunce vyvolává již od pradávna zdání bojovnosti. Proto Mars dostal název po římském bohu války Martovi.

Každý aspekt, pokud se vychýlí za určitou hranici, začne působit destruktivné. A stejně tak je to s typickými mužskými vlastnostmi, ukrytými v kartě Císař.

Jestliže se oheň Císařův nekultivuje, snadno se z moudrého, silného, rozhodného vládce může stát sebeprosazující diktátor, z pečujícího a ochranitelského otce nesnesitelný tyran, z milujícího a rozhodného muže nebezpečnýmačo“.

Číslem karty je čtyřka – u této číslice se možná každému z nás vybaví pevnost a stabilita (stůl, židle mají čtyři nohy, aby pevně stály). Také je to číslo pořádku, uskutečnění věcí ve vnějším a viditelném světě, je symbolem hmoty, zevní viditelné formy.

Struktura, která se projevila v čísle tři (Císařovna), je zde v čísle čtyři ukotvena, stabilizována, zhmotněná.

V praxi si to můžeme představit tak, že žena (Císařovna) přináší inspirací a muž (Císař) tuto ideu zhmotňuje. Např. žena předloží svému muži nákres domu a řekne: „miláčku, tohle postav.“ 🙂

Toť ideální a přirozená spolupráce Císařovny a Císaře. 

IMG_3308

Ať jsme žena či muž, kvality Císaře v určitých životních situacích potřebujeme všichni.

U mužů jde navíc o to, jak sami sebe vnímají a hodnotí v mužské roli a u nás žen, jaký postoj k mužům obecně máme.

Jak je na tom právě teď váš vnitřní CísařJak se daří vašemu vnitřnímu muži?

Zjistěte to pomocí tarotového výkladu „Císařský trůn“.

 

Císařský trůn

 

 1. Která karta symbolizuje mou stabilitu, pevnou vůli a schopnost dotahovat věci do konce
 2. Jak mohu výše uvedené kvality vylepšit
 3. Která karta symbolizuje mou vlastní autoritu a schopnost mít sám (sama) v sobě oporu
 4. Jak mohu výše uvedené kvality vylepšit
 5. Jaké téma rodové linie mužů (po mém otci) nyní ovlivňuje můj život
 6. Jak mám toto téma uchopit či zpracovat – na co se mám zaměřit
 7. Čemu se mám u tohoto tématu naopak vyhnout
 8. Co právě teď mohu udělat pro svého vnitřního muže, aby se cítil silný, spokojený a šťastný

 

 

                             8

                            5             6             7

                             3                            4

 

                            1                            2

 

 

Nechť se vám šťastně realizují všechny sny a vize!

S láskou Sophi

Rok 2020 – rok Císaře

 

Na závěr význam tarotové karty Císař heslovitě…

Mužská autorita, otec, muž, pořádek, struktura, zodpovědnost, stabilita, cílevědomá cesta za cílem, dotahování věcí do konce, vůle, organizační talent, mít vše pod kontrolou, uskutečňování, odvaha, disciplína, schopnost prosadit se, úspěch, ale i despota a tyran, egocentrismus, přílišná tvrdost.

 

 

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com