Tarotová karta 6 pentaků

Právě se zamýšlím nad tarotovou kartou 6 pentaklů 

ze sady Tarotu magie Druidů.

Wiccanský princip hlásá, že naše myšlenky, city, pocity a činy mají mnohem větší působnost, než si vůbec umíme představit. Jde o zákon Trojího návratu, kdy se k nám vše jako bumerang vrací zpět, a to dokonce trojnásobně.

V knize se píše, že tarotová karta 6 pentaklů je v této sadě kartou štědrosti, ochrany, darů. A zmiňuje se v ní také zákon “vracejícího se přílivu”.

Cituji: “Mág či kouzelník vědomě zasévá semínka lásky, hojivé energie a štědrosti, aniž by pomýšlel na osobní zisk a prospěch, protože ví, že za čas se část této energie opět vrátí ve svém koloběhu k němu.”

Kéž bychom dokázali takto zasévat za všech okolností a vždy! Kéž bychom dokázali nepodléhat úzkosti a strachu z nedostatku! Kéž bychom TRVALE dokázali žít pravidlem: „čím víc dávám, tím víc dostávám!“

Tomuto pravidlu těžko porozumí matematik.

Mystik však ano.

Bohužel – celkově je na světě mnohem víc matematiků než mystiků…

Když jsem nedávno jednomu známému nadšeně vyprávěla, že vedu tarotové semináře a pracuji na videokurzu, který lidem může více přiblížit toto mystérium, optal se mě:

“A je to dobrý nápad? Když si budou lidi umět vyložit karty sami, ztratíš klienty na své výklady karet!”

Byl to matematik. 🙂

Znáte Kurz zázraků? Anebo knihy Marianne Williamson, kde je tento kurz dost často zmiňován? Pokud ne, vřele vám toto čtení doporučuji!

V Kurzu zázraků se mimo jiné dozvíte, že Zázrak je v podstatě změna vnímání situace. Nic tak složitého, řekneme si.

Tedy – jak kdy!

V období, kdy máme pocit, že k nám zrovna teď Univerzum moc štědré není, to bývá docela náročný úkol! Ve stavu, kdy “se nám nedaří či nedostává”, máme krůček k sebelítosti nebo zlobě.

Nastavujeme dlaň…a ono nic.

V situacích zoufalých by se nám docela hodil zázrak.

Pokud má Kurz zázraků pravdu, změníme pouze své vnímání. Polohu své dlaně.

Podívejte se na muže na tarotové kartě 6 mincí. Jeho dlaň směřuje dolů. Má v ní mince a obdarovává lidi kolem sebe. Je to dobrodinec, štědrý dárce.. Říká těm lidem okolo: „vezměte si“!

Teď si představte, že by jeho dlaň směřovala nahoru. Bez mincí. Vyjadřoval by tím: “dejte”. Byl by v roli žebráka.

Každá z těchto dvou poloh má svou energii a v každé z těchto dvou poloh se cítíme naprosto odlišně.

V roli ubohého žebráka nám asi moc dobře nebude. A jestliže věříme v zákon přitažlivosti, těžko něco ve svém životě změníme. Role žebráka snižuje naši hodnotu ve vlastních očích, ve vlastním vnímání sebe sama.

Stejné přitahuje stejné: máme-li o sobě názor, že jsme chudým ubožákem, Vesmír na to bude reagovat svým zákonem přitažlivosti: ubožák nic nedostane, neboť ubožák je ubohý a chudý.

Nikdo z nás není ubožák. V každém z nás je ukrytá božská jiskra a obrovský potenciál. Jen na to čas od času zapomínáme.

A ať jsme v jakékoliv situaci, vždy máme co darovat! Úsměv, pozornost, přívětivý pozdrav, svůj čas, pomoc. Když s láskou dáváme, rozdáváme, obdarováváme, naše energie stoupá do oblak. Je nám nádherně.

A navíc – je tu wiccanský zákon: vše nám Univerzum ještě třikrát vrátí!!

Tak tohle, co jste si právě přečetli, jsem psala před devíti lety. Trochu jsem se teď probírala svými starými blogovými příspěvky a tenhle jsem objevila. A docela se podivila. 🙂

No, už nějakou dobu na tuhle kartu pohlížím trochu jinak…

Ne, že bych nesouhlasila s výše psaným. Čím více však mám tarotových i životních zkušeností, tím více si uvědomuji polaritu a svět kontrastu, v němž žijeme. A tím více pokládám za důležité OBĚ pozice: dávání, ale i přijímání.

Jsem numerologická „jednička“, tím pádem tak trochu extrémista. Někdy si potřebuji vyzkoušet takové to ode zdi ke zdi, než dojdu k rozumnému středu. No a pamatuji si na dobu, kdy jsem byla natolik ponořená do role výše zmiňovaného „štědrého dárce“, že jsem si neuměla říct o pomoc, když jsem ji potřebovala. Bylo to v nemocnici po operaci kolena, seděla jsem na chodbě nemocnice, žmoulala v ruce pár drobných, jazyk se mi suchem lepil na patro a já jsem fakt nedokázala oslovit cizího člověka a požádat ho, aby mi v automatu koupil vodu. Nechtěla jsem být „za žebráka“.

Že kolena znamenají v psychosomatice pokoru, mi došlo až později. 🙂

Tarot magie Druidů mám ráda doteď, nicméně mnohem bližší je mi dnes níže uvedený obrázek ze sady Tarot světla a stínu, z něhož naprosto jasně čtu to, jak dnes kartu 6 pentaklů vnímám:

„ROVNOVÁHA MEZI PŘIJÍMÁNÍM A DÁVÁNÍM“

Foto sada tarotových karet (zleva doprava):

  1. UNIVERSAL GODDESS TAROT
  2. TAROT SNŮ (CIRO MARCHETTI)
  3. TAROT SKRYTÝCH SVĚTŮ
  4. THELEMA TAROT

PS: Přečtěte si význam této karty 6 pentaklů v Cestě čtyř poutníků. 

Šest pentaklů – úspěch, přijímání a dávání,
pomoc, prosperita, sdílení

Někdejší slabý výhonek se proměnil v překrásnou rostlinu a zdá se, že je proces
růstu u konce. Rostlina je nádherná, krásně voní a dává včelám svůj nektar. Ty ji na oplátku opylují a vše kolem vyzařuje spokojenost. Pozemský poutník si uvědomuje důležitost vzájemné výměny, která udržuje rovnováhu nejen v přírodě, ale také v mezilidských vztazích.

Není to však konec, i když proces probíhá slibně a úspěšně. Pravá zralost a sklizeň vypadá jinak. Poutník si je vědom toho, že když v této fázi jeho snaha poleví, nikdy nedojde k pravé sklizni. Svou nádhernou, rozkvetlou rostlinou se může potěšit, nicméně je nutné, aby o ni s láskou pečoval i nadále! Tak, jako mu ona štědře rozdává svou krásu a opojnou vůni, také on jí dá vše, co bude potřebovat.

Zrcadlo situace: úspěch, rozkvět, rovnováha mezi přijímáním a dáváním,
vše se daří, sdílení, štědrost

Rada: vychutnej si to hezké, co prožíváš, ale buď připraven na další cestu
Varování: neusínej na vavřínech! Pochval se za úspěch a pokračuj ve svém
tvoření dál

Varování: neusínej na vavřínech! Pochval se za úspěch a pokračuj ve svém
tvoření dál!

Celá CESTA ČTYŘ POUTNÍKŮ je rozdělená do pěti samostatných částí:

  1. Živly v Tarotu (ukázka)
  2. Ohnivý poutník (ukázka)
  3. Vodní poutník (ukázka)
  4. Vzdušný poutník (ukázka)
  5. Pozemský poutník (ukázka)

E-booky můžete objednat ZDE.

 

Poznej sám sebe! Tři tarotové hry
ZDARMA

Vyzkoušejte tři sebepoznávací tarotové hry ZDARMA