ZOOM kurz Tarotu

Online kurz Tarotu vznikl na žádost zájemců, kteří chtějí studovat ucelený tarotový kurz, ale z různých důvodů se nemohou účastnit osobních setkání (maminky, starající se o malé děti, časově vytížení podnikatelé, zájemci ze zahraničí).

Na kurzu používáme jednoduchou platformu zoom.us . Tuto aplikaci si nainstalujete do svého zařízení, já vám před každým setkáním pošlu odkaz, na který se připojíte…a to je vše! 🙂

Výhody ZOOM kurzu

Pokud si nemůžete dovolit strávit výukou celý víkend, tato forma kurzu je pro vás ideální!

Otázky a odpovědi

Níže jsem pro vás sepsala nejčastější otázky, které mi kladete v souvislosti s ZOOM kurzem Tarotu. Pokusila jsem se na ně odpovědět co nejsrozumitelněji. Pokud máte další otázky k tomuto kurzu, napište mi: sophie@tarotovaskola.cz. Ráda vám odpovím. 🙂

Co je ZOOM kurz Tarotu a co obsahuje?

Celoroční kurz Tarotu je ucelená výuka výkladu tarotových karet a poznání toho, co Tarot vlastně je, co jednotlivé karty znamenají a co všechno se lze z tarotových karet dozvědět. Kurz obsahuje pět dvoudenních víkendových lekcí – jejich obsah si můžete přečíst níže na této stránce.

Tento tarotový kurz není pouhá výuka významů a symboliky jednotlivých tarotových karet – tu můžete najít kdekoli na internetu. To, co je na kurzu jedinečné a cenné, je osobní prožitek při postupném pronikání do tajů tohoto mystéria.

Navíc je kurz koncipován tak, aby se k poznání docházelo kreativní a hravou formou. Skupiny karet (významy čtyřiceti číselných karet malých arkán a dvaadvaceti karet velkých arkán) předkládám formou příběhů a pro 16 figurálních (dvorních) karet jsem vypracovala speciální metodiku, doplněnou figurálními konstelacemi, kterých jsem autorkou. V kurzu tedy rozhodně neočekávejte jen suchou teorii. Naopak. Každá část výuky je okamžitě uváděná do praxe, ať již formou (zpočátku jednodušších a později složitějších) tarotových výkladů a rozborů nebo různých her a testů.

Bonusem kurzu je vlastní hluboké sebepoznání. Dochází k němu právě díky praktickým tarotovým výkladům, která jsou zaměřená na osobní a duchovní rozvoj. Samozřejmostí je respekt k osobitosti každého studenta a jeho jedinečné cestě při rozvíjení intuice a chápání souvislostí.

Koncept Online kurzu Tarotu je výsledkem mých osmnáctiletých každodenních zkušeností praktického využívání tarotových karet.

ANO, je pro každého, kdo chce na sobě pracovat a chce se svým životem něco dělat. Za celých jedenáct let, kdy tarotové kurzy pořádám, jsem byla svědkem velkých životních proměn v životě studentů. Při pravidelném setkávání s principy života v obrázcích se zkrátka člověk nemůže nezměnit! Mně samotné změnil Tarot život od základů (přečtěte si můj příběh) a podobně na tom byla většina absolventů mých kurzů. Někteří po absolvování kurzu konečně opustili zaměstnání, které je nenaplňovalo, jiní začali rozvíjet své skutečné talenty, anebo změnili své návyky ve svých vztazích, aby mohli žít radostnější život. Kurz tedy určitě není pro ty, kteří se pasívně spokojují s tím, co jim v životě nevyhovuje a nejsou ochotní vzít otěže svého života do svých rukou.

Učení se čehokoli nazpaměť v Tarotu nedoporučuji! Proč? Tarot, coby brána k naší duši, je napojen na pravou mozkovou hemisféru, tedy na sféru prožitků, představivosti, fantazie, emocí, ale především intuice, coby schopnosti čistého a jasného pohledu na svět. Kdežto učení se významům karet zpaměti je věc levé mozkové hemisféry – logiky, lineárních postupů, psaní, čtení, racionality. Tato část mozku vám spojení s vaší intuicí neumožní. Ideální je v konečném výsledku obě hemisféry propojit.

Při výkladu karet je potřeba obě části mozku propojit, naučit je spolupracovat.

 K tomu, abychom porozuměli tarotovému poselství, potřebujeme obě části mozku, pravou i levou. Skrze pravou mozkovou hemisféru intuitivně zachytíme symbolické sdělení karty a levá mozková hemisféra tuto informaci logicky a racionálně vysvětlí a převede do slov.

V běžném životě je však většina z nás zvyklá používat převážně levou mozkovou hemisféru, tedy tu logickou a racionální. Převážná většina lidí totiž svou pravou mozkovou hemisféru moc nepoužívá, neboť naše společnost více oceňuje vzdělání, založené na klasickém logickém učení. Proto spousta lidí své intuici nedůvěřuje. Jinými slovy řečeno, jejich intuice je zakrnělá. Je to podobné jako s našimi svaly. Když je neposilujeme, jsou chabé a moc nám nepomáhají.

Ano. Tarot je fascinující v tom, že čím více s ním rozmlouváme, tím více se naše intuice rozvíjí a prohlubuje. Je však potřeba vědět, jak se ptát a jak porozumět odpovědi. Kurz vám předá návody, jak se s tímto úžasným nástrojem naučit komunikovat, abyste dostali odpovědi na to, co vás zajímá.

Na kurzu předávám významový základ pro všechny druhy karet. Ten je založen na živlové symbolice, numerologii a astrologii a k němu studenti přidávají svůj vlastní pohled, patřící právě k jejich tarotové sadě, kterou si vybrali.

Jestliže ještě nevlastníte své tarotové karty, popř. nevíte, které jsou pro vás ty pravé, nemusíte si je prozatím pořizovat. V kurzu již na první lekci ode mne obdržíte návod na tak zvané cvičné tarotové karty, které si můžete výtvarně a významově zpracovat dle svého. Tento kreativní počin vás dovede k tomu, že si časem (až na to budete připravení) vyberete karty, které s vámi budou rozmlouvat nejlépe. A to proto, že si již díky svým zkušenostem budete umět vybrat tarotovou sadu autora, který je vám blízký a který rezonuje s vaší osobností, s vlastním a jedinečným vnímáním života. Na trhu je dnes bezpočet tarotových sad a každý autor do svého díla vtiskuje své osobité vnímání. Je potřeba vybrat karty, které na vás budou promlouvat těmi správnými obrázky.

Pokud hledáte ucelenou výuku Tarotu, doporučuji absolvovat celý kurz – jednotlivé lekce na sebe navazují a náročnost se stupňuje.

V 1. levelu se naučíte:

Ve 2. levelu se naučíte:

Ve 3. levelu se naučíte:

V každém jednotlivém setkání se střídá teoretická část s praktickou, to znamená, že teorii střídají tarotové hry, kreativní cvičení, výklady a rozbory.

Jestliže máte zaplatit celý Online kurz Tarotu, je důležité, aby vám byl sympatický a blízký nejen způsob výuky, ale i lektor jako osobnost. Jsou-li pro vás informace na webu (a dojem z nich) nedostačující, přihlaste se na některý z online tarotových workshopů. Tam se spolu setkáme a sami posoudíte, zda je způsob interakce (včetně mne coby vašeho průvodce světem Tarotu) pro vás to „pravé ořechové“. 🙂

To se samozřejmě může stát. V tom případě o lekci nepřijdete. Veškeré učivo, tarotové výklady, hry i cvičení mám podrobně zpracované v písemné formě. Lekce se dá nastudovat individuálně. Zašlu vám ji v příloze e-mailu, vy mi své úkoly vypracujete písemně a já je poté okomentuji.

Ano. Jako upomínku na Online kurz Tarotu předávám absolventům certifikáty o absolvování kurzu na každoroční slavnosti “ Tarotový slunovrat“.

Ano. Jako upomínku na Online kurz Tarotu předávám absolventům certifikáty o absolvování kurzu na každoroční slavnosti “ Tarotový slunovrat“.

Ne, na věštění se v Online kurzu Tarotu nezaměřujeme. Koncept a zaměření kurzu vychází z přesvědčení, že „osud karty míchá, ale my s nimi hrajeme“. Věřím, že nejsme ani stoprocentními oběťmi osudu ani stoprocentními tvůrci svých životů – jde o společný tanec naší Individuality s Bytím.

Tarot je tak zavanou magií okamžiku. Odráží a odhaluje především to, co se děje tady a teď. Jestliže se rozhodneme přijmout svou nezkreslenou a pravdivou skutečnost a poté k ní zaujmete správné stanovisko, věci se začnou zázračně rychle měnit k lepšímu. Na své budoucnosti se tedy můžeme velkou měrou podílet! Výklad tarotových karet by neměl vést k pasivitě – to by spíše uškodil, než pomohl.

Pokud do kurzu vstoupíte jako „Tarotem nepolíbený začátečník“, tak bych něco takového nedoporučovala. Tento základní kurz je podle mne k zahájení profesní činnosti málo. O Tarotu se říká, že je to celoživotní studium. Já sama s kartami rozmlouvám denně již od roku 2002 a stále nacházím nové a nové informace a souvislosti. Aby člověk mohl profesionálně a s čistým svědomím předávat informace z tarotových karet, potřebuje v této oblasti praxi, zkušenosti a v neposlední řadě ujasnění a ctění vlastního etického kodexu. Během a po kurzu je přínosné procvičovat karetní výklady s přáteli, rodinou nebo známými. Po absolvování Online kurzu Tarotu mají studenti navíc možnost navštěvovat online tarotové workshopy, kde se ve svých výkladech karet zdokonalují společně se svými kolegy – kartáři.

Někdy se ovšem do kurzu Tarotu hlásí zájemci, kteří vykládají tarotové karty už léta a tento kurz jim slouží k tomu, aby si zdokonalili a ucelili své vědomosti, získali na Tarot jiný úhel pohledu, pocit jistoty nebo podporu lektora a skupiny. V tomto případě nic nebrání zahájení dráhy profesionálního tarotového poradce.


ZOOM kurz Tarotu

 

není pouhá výuka významů a symboliky jednotlivých tarotových karet – tu můžete najít kdekoli na internetu. To, co je na kurzu jedinečné a cenné, je osobní prožitek při postupném pronikání do tajů tohoto mystéria.

Navíc je kurz koncipován tak, aby se k poznání docházelo kreativní a hravou formou. Skupiny karet (významy čtyřiceti číselných karet malých arkán a dvaadvaceti karet velkých arkán) předkládám formou příběhů a pro 16 figurálních (dvorních) karet jsem vypracovala speciální metodiku, doplněnou figurálními konstelacemi, kterých jsem autorkou. V kurzu tedy rozhodně neočekávejte jen suchou teorii. Naopak. Každá část výuky je okamžitě uváděná do praxe, ať již formou tarotových výkladů a rozborů nebo různých her a testů.

Bonusem kurzu je vlastní hluboké sebepoznání. Dochází k němu právě díky praktickým tarotovým výkladům, která jsou zaměřená na osobní a duchovní rozvoj. Samozřejmostí je respekt k osobitosti každého studenta a jeho jedinečné cestě při rozvíjení intuice a chápání souvislostí.

Koncept tohoto uceleného kurzu Tarotu je výsledkem mých 21letých každodenních zkušeností praktického využívání tarotových karet.

Tarot je zrcadlem naší duše. Tak, jako denně nahlížíme do zrcadla v našich koupelnách, abychom poupravili to, co zrovna není sladěné, stejně užitečné je používat zrcadlo vnitřní, jímž je TAROT.

Naučte se rozmlouvat se svou duší, abyste mohli

Komu je kurz určen

Co vás kurz naučí

Co vás kurz nenaučí

Jakých talentů je ke studiu zapotřebí

Ohlasy studentů

„Do kurzu tarotu jsem šla s očekáváním a touhou naučit se základy k výkladům a seznámit se s kartami. Dal mi ale mnohem víc. Začala jsem samu sebe vnímat jako tvůrce svého života. Sophie má velký dar skrze karty nahlédnout do hloubky a podstaty problému, který si každý řešíme. Bylo naprosto úžasné sledovat vývoj mých „spolužáků“, kteří stejně jako já právě díky kartám více poznávali sami sebe. Pokud Vás láká poznání Tarotu, či se o sobě a svém životě chcete dozvědět více, máte odvahu podívat se na sebe trochu více ze shora a zjistit, kdy posloucháte více ego než svoji duši a srdce a v neposlední řadě napojit se na svojí intuici, tak v tom případě za sebe Sophiin kurz moc doporučuji. Můj život v mnohém obohatil. Děkuji Ti Sophie ještě jednou z celého . S úctou k tvému daru, Iva“
♥ Iva

Co k ZOOM kurzu potřebujete

Jak ZOOM kurz probíhá

Celý ZOOM tarotový kurz je rozdělen do

Když některou lekci zmeškáte

…tak se nic neděje. Obdržíte nahrávku lekce a texty i domácí úkoly v písemné formě. Raději si však čas lekcí zajistěte, abyste mohli být „v přímém přenosu“. Přímý prožitek u studia i výkladů je cenný.

1. level

V těchto 8 lekcích se naučíte:

2. level

V těchto 8 lekcích se naučíte:

3. level

V těchto 8 lekcích se naučíte:

ZAČÁTEČNÍCI – září 2024 (volná místa)

Termíny – 1. level (úterky) 

17. 9, 24. 9., 1. 10., 8. 10., 15. 10., 22. 10., 29. 10., 5. 11. 2024 

 /vždy 19. 00 – 21. 00 hodin/

Termíny – 2. level (úterky)

12. 11., 19. 11., 26. 11., 3. 12., 10. 12., 17. 12. 2024, 7. 1., 14. 1. 2025

  /vždy 19. 00 – 21. 00 hodin/

Termíny – 3. level (úterky)

21. 1., 28. 1., 4. 2., 11. 2., 18. 2., 25. 2., 4. 3., 11. 3. 2025  /vždy 19. 00 – 21. 00 hodin/

Kurzovné