Tarot a zdraví

P1130588

Zdraví.

Nehrozí mi v téhle oblasti něco?

Jedna z nejčastějších otázek u výkladu karet.

Jenže… jak nejlépe odpovědět na otázku: „Vyložíte mi karty na moje zdraví?“

Co je to zdraví? A co je nemoc?

Patřím mezi lidi, kteří věří, že tělo je chrámem duše. Obydlím, které nám poskytuje ochranu, požitky, radosti, spočinutí, bezpečí…

Že je fenomenální chemickou laboratoří, jejíž kvality stále nedohlížíme a nedoceňujeme. A jsem přesvědčená taky o tom, že jakákoli nemoc přichází v okamžiku, kdy nám chce naše duše skrze tělo něco sdělit.

Nemoc nás upozorňuje na to, co ve svém životě děláme chybně a co je třeba změnit.

P1130594Moc mě těší, že obor jménem psychosomatika začíná být u širší veřejnosti známým pojmem a že zdravotnických zařízení s psychosomatickým přístupem přibývá. Je fajn, že je stále víc a víc lékařů, kteří jsou ochotní spolupracovat s léčiteli a uznávat krom chemických prášků přírodu coby „boží lékárnu“. Jsem ráda, že je tolik výživových poradců a máme se na koho obrátit – i když se mnohé názory na to, co je zdravé a co ne, často liší…

Jenže. Co si budeme povídat, své zdraví máme v rukou především my sami.  

Zdraví je velké téma a do oblasti „zdraví – nemoci“ patří mnoho faktorů.

Když jsem na žádost svých studentek začala připravovat workshop na téma zdraví, bylo mi po chvilce jasné, že nepůjde o jeden jediný tarotový den. Abychom s kartami podrobně probraly aspoň většinu toho, co tato oblast zahrnuje, bude to chtít workshopů několik.

Jak by řekl pan Lorenc z filmu Na samotě u lesa: „To víte, to máte životosprávu, pohyb, rodinné dědičné zatížení, správné stravování, umění odpočívat, neochotu odpustit a  pustit, mentální destruktivní programy, rovnováhu, nedůvěru v život, obavy ze vztahů, péči o sebe, uzavřené srdce, uvízlé emoce, potlačenou zlobu, strach rozjet svůj život naplno…“

P1130581Jak může Tarot pomoci k zdravému, vitálnímu a radostnému životu?

Hodně.

Některé věci víme na vědomé úrovni, ale karty mají schopnost vytáhnout na povrch i to, co je ukryté hluboko v podvědomí. Nevěřím například, že dědíme určité nemoci. Věřím, že dědíme mentální vzorce a programy, které jsme nevědomky převzali po svých předcích a ty se pak promítnou jako nemoc.

Můžeme se karet ptát, co z toho máme, že trpíme určitým nedostatkem nebo nějakou chorobou. Co nám to přináší? Pozornost okolí, které se nám dříve nedostávalo? Nebo jsme si podvědomě nemoc „vytvořili“ z toho důvodu, abychom se konečně naučili přijmout něčí pomoc? Když budeme k sobě upřímní, přijdeme díky tarotovým výkladům karet na velmi zajímavé i překvapivé věci.

Sama jsem nedávno musela projít dost dlouhou a bolestivou etapou, než jsem byla ochotná změnit svůj způsob života tak, aby v něm nastala rovnováha. A taky pokora. Aby v něm nebyla pouze práce, zodpovědnost, péče o jiné lidi, obavy o materiální hodnoty, přílišné prosazování vlastní vůle, ale také relax, meditace, pravidelné masáže, plynutí a jen tak bytí.

Někdy jsme neuvěřitelně zatvrzelí a paličatí!

Nebuďme tedy nemocní. P1130586Buďme mocní.

Jedním z účinných a univerzálních medikamentů je sebepřijetí.  Taky úcta k Životu.  A hlavně Láska a otevřené srdce. A pak vědomí, že čas v tomto těle máme odměřený, a proto bychom měli své tělo i svůj čas hýčkat. V tom smyslu, že budeme o své tělo pečovat a se svým časem nakládat smysluplně.

Někdy však je potřeba pochopit i něco navíc. A k tomu jsou tady právě tarotové karty.

Nalaďte se teď na své tělo, pokuste se mu naslouchat a k tomu si vezměte do ruky balíček karet. Níže uvedený výklad karet vám pomůže přetlumočit, co váš Chrám duše od vás právě teď potřebuje.

 

Já a moje tělo

 

1          2

3      4      5      6

      7         8     

 

  1. Co mé tělo nyní potřebuje
  2. Co mému tělu vadí
  3. Kde jsou má slabá místa
  4. Čemu se mám vyvarovat ve svém způsobu života
  5. Co mám změnit
  6. Co zanedbávám
  7. Co mi tělo sděluje momentálními zdravotními potížemi
  8. Co mohu udělat pro uzdravení

Přeji vám krásné jaro, plné láskyplných a radostných okamžiků, klidu v duši, pohody… a hlavně to zdraví!!!

S láskou Sophie

Poznej sám sebe! Tři tarotové hry
ZDARMA

Vyzkoušejte tři sebepoznávací tarotové hry ZDARMA