Proč si vést Tarotový deník

3Zapisujete si své výklady do Tarotového deníku?

Jestliže ne, začněte.

Určitě to po nějaké době oceníte.

Přečtěte si  5 důvodů, proč to dělat.

Když své výklady budete zapisovat, časem zjistíte, že:

 

1. Psaním si skvěle třídíte a ujasňujete své myšlenky.

Jestliže se věnujete tarotovým výkladům, možná jste už sami zjistili, že není vůbec jednoduché vyjádřit  pocitový vjem z vytažené karty slovy.

Právě psaním lze zdokonalovat propojování pravé a levé mozkové hemisféry. Intuitivní, pravá část mozku zaznamená pocitové vnuknutí a ta levá vjem “přeloží do češtiny”.

2. Správně položit otázku je jednou z nejdůležitějších fází výkladu.

Tarot neodpovídá na uzavřené otázky, neodpovídá ANO či NE. Tarotových karet se můžeme ptát: “Co mi přinese tato situace?”, “Proč se mi v práci nedaří?”, “Jaký postoj mám zaujmout k tomuto vztahu?”

Atd…

Každá z karet v sobě obsahuje spousty informací

– vjemových

– tématických

– astrologických

– numerologických

– kabalistických

– živlových

– i dalších

Proto můžeme snadno sklouznout k nesprávné interpretaci tím, že místo, abychom zkoumali, proč se nám např. v něčem nedaří, tak už skrze kartu odpovídáme na to, co máme v této situaci podniknout. A to je pak důvod zmatenosti, neboť Tarot skutečně funguje jako naprosto pravdivé zrcadlo.

Odpovídá pouze na to, na co se ho ptáme. Odráží to, co vidí.

Když otázku napíšeme, můžeme si pohledem do deníku zkontrolovat, zda je správně položená a také během svého výkladu si neustále připomínat, na co že se to vlastně ptáme.

3. Některé karty se často ve vašem výkladu opakují.

Je to známka toho, že je ve vašem životě téma, které nevidíte či odmítáte vidět a Tarot na ně trpělivě poukazuje, abyste měli možnost si ho vyřešit. Když si budete své výklady zapisovat, snadněji dané téma odhalíte.

4. Možná se ptáte stále dokolečka na stejné věci.

Pokud byste si výklady nezapisovali, třeba si toho ani nevšimnete. Naše mysl totiž mnohdy neustále a neúnavně přehrává staré programy a my jsme schopní je odhalit, až když je uvidíme napsané na papíře. Pak teprve můžeme ve svém životě změnit to, co nám nevyhovuje.

No, a tohle všechno jsou důvody k tomu, proč je dobré své výklady zapisovat, proč si vést tarotový deník. Může být jakousi sebepoznávací kronikou důležitých životních okamžiků a číst si čas od času v takovéto tarotové historii svého života může být docela zábavné i poučné.

Krásné dny!

S láskou Sophie Joya

 

 

Poznej sám sebe! Tři tarotové hry
ZDARMA

Vyzkoušejte tři sebepoznávací tarotové hry ZDARMA