Duše jako oceán

DSCN8761~1První říjnový týden se osmičlenná tarotová výprava vydala na sebepoznávací zájezd na ostrov Madeira.

Ač jsme všechny tušily,

že nás čeká úžasný zážitek, přesto tento zájezd předčil naše nejkrásnější představy.

Ostrov snů, pestré vegetace, věčného jara, nečekaných proměn a všudypřítomných malých ještěřiček, nám odhaloval své půvaby a bohatství od prvních okamžiků až do těch posledních.

O místě, kde byly údajně nalezeny pozůstatky bájné Atlantidy, se nedá mluvit jinak, než v superlativech!

1379934_496175540479010_1866107343_n Zvlášť, když se jeho návštěva spojí s poznáváním hlubin duše.

Zázrak, zvaný Madeira, nacházející se uprostřed rozlehlého a hlubokého Atlantiku, je totiž k sebepoznávání přímo stvořen!

Když jsem program našeho pobytu nazvala „Duše jako oceán“, možná mne v tu chvíli nenapadlo, jak pravdivé tohle motto je. A když jsem pak na černé pláži, plné lávových kamenů, fascinovaně hleděla na nekonečnou azurovou modř a zpěněné vlny, napadala mne k oceánu přídavná jména, jako nepředvídatelný, hluboký, neuchopitelný, tajemný, nekonečný, proměnlivý, něžný i bouřlivý, rozlehlý, toužící, přijímající i dávající, hravý, tvůrčí, trpělivý, překrásný,…

1376996_496175547145676_1876332364_n…dále si můžete doplnit sami. Mám za to, že cokoliv nás v souvislostí s oceánem napadne, dá se přirovnat také k naší duši.

A to bychom nebyly my, taroťačky, abychom na ostrově nezačaly ihned míchat své karty a zkoumat skrze jejich moudrost, jak na tom ta naše dušička právě je, co si vlastně přeje, po čem touží.

Jestli chcete, můžete si nyní také vy se svou duší popovídat. Ať se právě nacházíte u oceánu či ve vnitrozemí, rozhovor to jistě bude krásný a přínosný. Nabízím vám k vyzkoušení rozbor „Přání mé duše“.

Použila jsem k němu tarotovou sadu Tarot magie druidů a přidala jsem příklad, jak lze jednotlivé karty uchopit.

Přeji vám příjemné chvíle s vaší vlastní duší, jež je hluboká, rozlehlá, hravá, tvůrčí, tajemná a nekonečně, nekonečně, nekonečně překrásná… 

S láskou Sophie

Přání mé duše

Otázky rozboru

1. Jaké je skutečné přání mé duše, jehož splnění mi přinese pocit uspokojení?

2. Proč si má duše přeje právě proto?

3. Co mohu pro splnění přání udělat?

4. Jaký je vliv osudu na toto přání?

5. Výsledek: jak se přání projeví v realitě.

Příklad výkladu

1. Jaké je skutečné přání mé duše, jehož splnění mi přinese pocit uspokojení?

10 holí

10 holí

Má duše mi říká: „Sundej ze svých beder tu zátěž povinností, zodpovědnosti, přílišného úsilí! Přestaň se tak bezhlavě hnát za svými cíli! Úplně jsi zapomněla vychutnávat a užívat krásu své životní cesty! Odhoď tu zátěž, narovnej se, protáhni záda a rozhlédni se kolem! Vidíš ten nádherný ranní rozbřesk? Tu zeleň, překrásné květiny, tu dlouhou a náročnou cestu, kterou jsi už ušla? Otevři oči, zastav se na chvíli a nech vše jen tak plynout. Osvoboď se! Přeji si, abys přehodnotila, co má v životě skutečný smysl a cenu!“

line

2. Proč si má duše přeje právě proto?

Eso mečů

 

Abych byla schopná vidět věci, jaké skutečně jsou, abych se v tom uvolnění, klidu a harmonii zbavila iluzí, vycházejících z mé mysli. Abych si ujasnila své další plnohodnotné záměry a cíle.

Excalibur, meč krále Artuše, se na obrázku noří z vody coby symbol zrození, jasného směru a cíle. Připomíná, že neexistuje nic, než přítomný okamžik a že ve svém „tady a teď“ mohu najít veškeré bohatství a svou duši naplnit radostí a štěstím.

line

3. Co mohu pro splnění přání udělat?

5 holí

5 holí Sjednotit svou energii a části ega. Na kartě spolu zápasí kluci a vypadá to jako nevinná a zábavná hra. Tyto postavy však symbolizují nesourodost různých částí mého já a jejich vzájemný boj.To pak ve výsledku funguje zmatečně a destruktivně.

Pokud však tyto části sladím, mohu využít pětinásobnou sílu konstruktivně a moudře. Karta dost souvisí s předcházejícím Esem mečů ve smyslu ujasnění si svého cíle. Mým úkolem je tedy sjednotit svou energii a přímo ji zaměřit na svůj cíl.

line

4. Jaký je vliv osudu na toto přání?

3 poháry

3 poháry

Osud mi neustále posílá do cesty úžasné lidi, ze kterých se pak stávají mí noví přátelé.Všímám si toho čím dál víc a jsem za to také čím dál víc vděčná! Často se to děje na mých tarotových seminářích.

Karta mi zřejmě sděluje, že se to bude dít i nadále. Skrze své přátele a skrze sdílení a užívání si s nimi mám objevovat radosti života, jež naplní mou duši láskou a uspokojením! Tož, děkuji, drahý osude!

line

5. Výsledek: jak se přání projeví v realitě

Velekněz

Tak to je moc krásné. Kartu Velekněz totiž vnímám jako umění být sama sebou, žít svůj vlastní život. Co tím myslím, si můžete přečíst zde.

Ale protože je tento archetyp velkých arkán především symbolem učení a učení se, napadá mne, že se mám zklidnit, uvolnit a svou roztříštěnou energii sjednotit tak, aby byla co největším přínosem pro mou tarotovou školu.        

PS: výběr karet z výše uvedeného výkladu není náhodný. Toto je skutečné poselství mé vlastní duše, se kterou jsem rozmlouvala ve čtvrtek 3. 10. 2013 u vln Atlantiku.

Poznej sám sebe! Tři tarotové hry
ZDARMA

Vyzkoušejte tři sebepoznávací tarotové hry ZDARMA