Celoroční kurz II.ročník

Celoroční kurz Tarotu – pokročilí

je určen zájemcům, kteří již mají základní znalosti o Tarotu a věnují se výkladům tarotových karet minimálně jeden rok.

Co je na tomto kurzu přínosné a cenné:

 • osobní prožitek při postupném pronikání do hlubších vrstev Tarotu
 • plná podpora skupiny
 • hluboké sebepoznání, které přinášejí tematické výklady
 • respekt k osobitosti každého studenta a jeho jedinečné cestě při rozvíjení intuice a chápání souvislostí

 

Osnova výuky

 

TAROTOVÁ SYMBOLIKA
1. víkend (15. 10. – 16. 10. 2022)

„Skutečný Tarot je symbolika: nemluví žádným jiným jazykem a nenabízí žádná jiná znamení.“ Napsal A. E. Waite, autor jedné z nejznámějších tarotových sad. Na našem prvním setkání se zaměříme na symboly. Co v kartách skutečně znamenají rostliny, nadpřirozené bytosti, lidé, části těla, zvířata, barvy?

Zaměříme se na:

 • význam symbolů v tarotových kartách
 • přehled skupin symbolů
 • osobní vztah k jednotlivých symbolům
 • práci se symboly ve výkladech
 • prohloubení významů karet pomocí symbolů
VYKLADAČ – TAZATEL
2. víkend (4. 2. – 5. 2. 2023)

Druhý víkend probereme principy, pravidla a správné postupy tarotových výkladů. Za pomoci rozboru „Jaká jsem kartářka“ o sobě zjistíte důležité informace. Nebojte se, tento výklad vás nebude soudit! Nedozvíte se z něj, jestli vykládáte karty dobře nebo špatně. Věřím, že u svých výkladů děláte to nejlepší, co umíte a budete časem lepší a lepší. Tento výklad je zaměřený na hlubší poznání sebe sama coby vykladačky karet a odpovědi by vám měly pomoci uvědomit si svůj přirozený projev, zbavit se nešvarů a rozvíjet to dobré.

Zaměříme se na:

 • optimální postup u výkladu karet
 • rezistentní přístup u odhalených informací
 • tematické výklady ve vylosovaných dvojicích

Není důležité, zda vykládáte karty sami sobě, nebo jiným lidem. Vždy je potřeba u výkladů zachovávat daná pravidla a osvědčený postup.

 

TAROT JAKO HRA
3. víkend (4. 3.  –  5. 3. 2023)

Na našem třetím setkání si připomeneme, že Tarot je především hra. Ať se za pomocí karet věnujeme sebepoznávání, hledání nějakého předmětu, zjišťování vývoje situace, vždy se vyplatí, když se uvolníme a nebereme věci až tak fatálně.

Pomáhá, když k výkladům přistupujeme formou hry. A tak si budeme hrát! Vždyť i J.A. Komenský (naše nejslavnější učitelská celebrita :)) silně hlásal do světa, že se nejvíce naučíme hrou. Pokusíme se vžít do postav na kartách a vyzkoušíme si fyzicky jejich postoje, abychom zjistili, jak se cítí taková Císařovna, Poustevník či Velekněžka (Viselce budou zkoušet jen ti nejodvážnější :-)), anebo procítíme energii karet ve fyzických tarotových konstelacích.

Zaměříme se na:

 • sebe v příběhu karty
 • své pocity a emoce při ztvárňování skutečných tarotových postav
 • tarotové hry
 • procítění karty v těle

FIGURÁLNÍ TYPOLOGIE
4. víkend (25. 3. – 26. 3. 2023)

Charakteristiku figurálních karet podle jednotlivých působení živlů jsme tvořili v kurzu pro začátečníky. O tomto víkendu nahlédneme do figurálních karet hlouběji. Budeme si hrát s tím, jak jednotlivé figurální karty působí jako dary, výzvy a jaký je v nich ukryt potenciál.

Zaměříme se na to, jak se tarotové figury:

 • projevují v různých situacích
 • chovají ve vztazích
 • rozhodují
 • ukazují ve svých světlých a stínových povahových rysech
TEMATICKÉ VÝKLADY
5. víkend (27. – 28. 5. 2023)
Na tomto setkání si ukážeme, jaké otázky, nebo které celé výklady zvolit v různých situacích. Jak se ptát a jak postupovat, abychom se dobrali „jádra pudla“ ? Nejčastěji používáme celý balíček karet, ale někdy k nám karty promlouvají jasněji, když pracujeme jen s částí karet (figurálními, velkými arkány či čtyřiceti číselnými kartami).

Pátý víkend zasvětíme praktickým sebepoznávacím výkladům. Neustále opakuji, že vykládat Tarot se člověk nejlépe naučí praxí, a tak tentokrát na programu nebude žádná teorie, ale jen výklady a rozbory na různá témata.

Zaměříme se na:

 • karmické výklady
 • poslání duše
 • naše silné a slabé stránky
 • důležité vztahy v rodině a profesi
 • aktuální osobní témata

Místo výuky

 • Spolkový dům Čechtice, V Braňce 385, 257 65 Čechtice

Ubytování

 • Účastníci kurzu mají zajištěn nocleh ve Spolkovém domě Vlašim, nocležné ve výši 300,- Kč za noc a lůžko (není v ceně kurzu)

Stravování

 • Možnost obědů v místní restauraci, jinak si každý účastník stravu zajišťuje sám. Ve spolkovém domě je plně a moderně vybavená kuchyň, kde si své jídlo můžete ohřát či upravit. Během celého pobytu je možné kdykoli se občerstvit kávou, čajem nebo vodou s citronem a čerstvými bylinami.

Spolujízda

 • Na tarotové kurzy jezdí účastníci z různých koutů Čech, Moravy, Slovenska, někdy i z cizích zemí. Pokud vás tato akce láká, ale máte potíž s tím, jak se do Čechtic dostat, napište mi – je možné, že je někdo z vašeho směru na kurz přihlášený. Pokusím se pro vás zorganizovat spolujízdu.

 

Kurzovné

 • 14 000,- Kč

Cena zahrnuje

 • výuku
 • skripta
 • certifikát o absolvování kurzu
 • občerstvení (káva, čaj, voda s citronem a čerstvými bylinami)

Platební podmínky

 • Rezervační záloha ve výši 2000,- Kč do 5 dnů po odeslání přihlášky
 • První doplatek ve výši 6000,- Kč do 30. 9. 2022
 • Druhý doplatek ve výši 6000,- Kč do 10. 12. 2022

 

Přihlásit se do kurzu

 

Poznej sám sebe! Tři tarotové hry
ZDARMA

Vyzkoušejte tři sebepoznávací tarotové hry ZDARMA