Význam tarotové karty Věž

Jak to máte s kartou Věž? Vyděsíte se, když vám vyjde ve výkladu?

Řekněme si to na rovinu: ona moc roztomile nevypadá. A určitě nepatří mezi ty nejoblíbenější. Taková trošku černá ovce rodiny…

Ráda bych se s vámi podělila o včerejší zážitek.

Ač byl poslední říjnový den, obloha se modrala bez mráčku, na venkovních teploměrech se ukazovaly plus šestnáctky a mouchy v kuchyni se rozhodly, že nás doma ještě chvilku oblaží, když jsou přece tak milé a přátelské.

Vzala jsem psa na vodítko a vyrazila do lesa. Takový kouzelný den, nebudu přece zavřená doma! Roneček šťastně a naprosto svobodně (tj. bez vodítka) pobíhal a já zhluboka nasávala vůni lesa, kterou zbožňuju.

Myšlenky mi jen tak proplouvaly hlavou a já si najednou všimla, jak zakopávám o nádherné borovicové větve! Co se jich jenom nahledám, když se chystám motat adventní věnečky! Zaradovala jsem se a hned jsem jich plnou náruč nesla k autu. Nemusím z lesa pořád jen vynášet houby nebo odpadky…

No jo, vždyť před pár dny řádil silný vítr, dost stromů poničil! Teď to vypadá, že jim to přeju, ale naopak! Stromy miluju a je mi těch polámaných moc líto. Ale za krásné borovicové větve jsem byla ráda.

S touto úvahou se mi v mysli objevila karta Věž (každý jsme něčím postižení, já asociacemi s tarotovými kartami. :-)).

XVI VĚŽ

Obecný význam karty:

Průlom, kolaps ega, nenadálé a radikální změny, které vedou k osvobození, ukončení starých a destruktivních programů, zhroucení iluzí, uvědomění si vlastního vězení (uzavírání se do zdánlivého bezpečí), revoluce, situace se vymyká kontrole, ale i zhroucení, nehoda, krach, rozchod, šok, blesk z čistého nebe…

„Něco musí být násilně zničeno, aby mohlo být vytvořeno něco nového.“

Mnohým lidem moc nevoní slovo “násilně”. Ne, že bych násilí milovala, právě naopak. Ale přiznám se bez mučení: taky jsem si prošla – stejně jako jiní –  tou fází cesty, kdy jsem byla přesvědčená, že krásné a duchovní je pouze to láskyplné, jemné, radostné, sluníčkové. Taky jsem svého času chtěla všechno lakovat na růžovo a neustále bojovat za světový mír!


Do té doby, než mi došlo, že život na Zemi je svět kontrastu a polarit.

Samozřejmě, že je mi příjemnější život v lásce, porozumění a radosti! Samozřejmě, že dávám přednost mírovým cestám před těmi násilnými! Ale už jsem naštěstí pochopila, že takhle to vždycky nejde. A nefunguje. A fungovat asi ani nemá.

Už naštěstí vím, že je na příklad ohnivá hádka láskyplnější (a duchovnější), než zametání problémů pod koberec. Že když se rozvedu a “zničím” rodinu, kde jsou si už dávno všichni cizí (i když se zúčastnění tváří naopak), mám šanci uzdravit vztahy, které jsou mému srdci nejbližší. Že když na mě před lety udělal nadřízený podraz a totálně zničil můj mou kariéru, tak mi v podstatě posloužil, neboť jinak bych se nevěnovala tomu, co mám ráda.

A že ač mám raději stromy zdravé než ty vichrem zničené, můžu z ulámaných větví vytvořit  něco krásného a příjemného.
Destrukce patří k životu.

Destrukce je jednou z fází života.

Destrukce umožňuje, aby vzniklo něco, co přirozeně rezonuje s naším “tady a teď”.

Mezi námi, pokud jsme v zajetí svého ega, bohužel nás nic jiného, než náhlá, často bolestivá a velmi šokující destrukce k životu neprobere.

——–

“Cítím ve svém nitru stravující oheň nebeské lásky, který v mé duši spálil na prach všechno, co mu stálo v cestě a proměnil mé nitro k obrazu svému.”    William Law (z knihy Velká kniha Crowleyho tarotu od Angeles Arrien)

——–


Uvedený citát mi připomíná, že jsem málem zapomněla na důležitý význam karty Věž, a tím je svoboda.

Mám tím na mysli zbavit se naučených programů a názorů. Mít odvahu odhalit a odmaskovat své nepravé Já a začít pátrat po tom pravém.

Dobrovolně se vzdát „pravd“, které jsme cestou od druhých pobrali, ale ve skutečnosti je jako svou pravdu necítíme.

Zkrátka, mít tu kuráž vystavit si propustku ze svého osobního vězení!

A ona to skutečně velká odvaha je, neboť pokud to uděláme, opouštíme své pohodlné „jistoty“. Odcházíme z důvěrně známého parketu, kde umíme tančit velmi bravurně a ladně a dokonale ovládáme každou taneční pozici. No a ocitáme se ve velkém neznámu, kde je nutné, abychom se naučili úplně novým tanečním krokům. Mnohem náročnějším, neboť vstupujeme do vyššího levlu. Už nejsme sebejistí suveréni, ale noví začátečníci. A to se našemu egu vůbec nemusí líbit…

Určitě nemusím zdůrazňovat, že ač je to náročné, stojí to za to…

Jako vždy, i tentokrát mám pro vás tarotový rozbor. Jmenuje se „Osvobození“ a ukáže vám, na jakou změnu je PRÁVĚ TEĎ ten pravý čas! 🙂

 

 

 

Osvobození

   1        2        3

   4        5

   6       7

  8

 

 

  1. Co je mým vězením
  2. Co mne tam dostalo
  3. Jak se mohu vysvobodit
  4. Co mám radikálně změnit
  5. V čem se naopak nemám unáhlovat
  6. Co je v mém životě pravé a ryzí
  7. Co je naopak falešné nebo zastaralé
  8. Co nového a krásného přijde po mém osvobození

Přeji vám, abyste měli odvahu opustit vše přežité, aby do vašeho života mohlo vstoupit to lepší!

Přeji vám, abyste s důvěrou a láskou nechali padat zdi zdánlivých jistot.

A do třetice vám přeji, abyste si vždy byli vědomi toho, že co je skutečné a pravé, nemůže být nikdy zničeno!

 

 

 

 

Poznej sám sebe! Tři tarotové hry
ZDARMA

Vyzkoušejte tři sebepoznávací tarotové hry ZDARMA