Význam karty Milenci (Zamilovaní) | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Význam karty Milenci (Zamilovaní)

Duše, vyjádřená kartou Blázen, poznávala v předchozích pěti lekcích sebe samu a učila se respektovat vlastní sebeurčení. Nyní je tato duše zralá k tomu, aby pochopila své hlubší roviny ve vztazích s jinými lidmi. A také – aby se naučila rozhodovat s láskou.

Duše již prošla lekcemi Mága, Velekněžky, Císařovny, Císaře a Velekněze.

 

CESTA BLÁZNA – tarotové karty velkých arkán

 

„Láska  vynáší na povrch vše, co jí není podobné.“
Kurz zázraků

„Vztahy jsou od toho, abychom poznali ty své stránky
které nemůžeme poznat, když jsme sami.“
Marianne Williamson

milenci_01Karta Milenci vyjadřuje potřebu každého člověka být částí celku. Stvořením světa byla původní jednota roztržena na poloviny, na muže a ženy. Díky svým protikladům se tyto rozdílné bytosti vzájemně přitahují, a to jim dává možnost opětného sjednocení.

Měli bychom si neustále uvědomovat, že to pravé splynutí s naším protějškem nenastane, když budeme zoufale chtít, aby naši vnitřní prázdnotu vyplnil partner. Tohle musíme udělat sami. Spřízněnou duši a hodnotný vztah nám do života přinese poctivá práce na sobě a skutečná touha  bezvýhradně se oddat.

„Lásku nám zadarmo poskytuje vesmír, ale dobrý vztah si musíme zasloužit. Láska sama o sobě je volně plynoucí energií, ale vztah je její pozemskou nádobou. Vztah musí být vybudován z poctivosti, spravedlnosti a soucitu, jinak se tato energie změní v destruktivní. Poškození sebe nebo druhých vesmír zaznamenává a ihned s karmickou přesností posílá zpátky odesílateli.“
Marianne Williamson

milenci-_03

Tarotová karta Milenci  reprezentuje tvůrčí lásku, která nás nutí otevřít se a hledat spojení s ostatními lidmi.

Tento archetyp měl původně název „Rozhodnutí“.

Neustále  se ve svých vztazích pro něco rozhodujeme.Když dospíváme, rozhodujeme se, jestli zůstaneme v pohodlí rodičovského domova nebo opustíme rodné hnízdo a vydáme se do dobrodružného samostatného života.

Pak přichází rozhodování, zda zůstaneme v komfortní zóně své svobody, anebo začneme žít s blízkým člověkem, jehož jsme si vybrali za partnera.

Jedno z největších rozhodnutí je „přestřižení pupeční šňůry“, když naše děti dospějí a odcházejí za vlastním životem. Tady je bezpodmínečné lásky zapotřebí nejvíc. Moc se mi líbí rčení, které radí, že dětem by se měly dát kořeny a křídla.

Číslem karty je VI a znamením zvěrokruhu Blíženci

milenci-_04

Znamení Blíženci je typické pro navázání kontaktů, komunikaci, nápady a mezilidská setkání. Jako jedno z mála znamení, které představuje člověka a ne zvíře, zastupuje naše „lidské“ intelektuální požadavky.

Číslem tarotové karty Milenci je šestka. Znázorňuje vyrovnanost, rovnováhu, soulad a vyjadřuje představu krásy a dokonalosti. Zároveň však přijetí skutečnosti takové, jaká doopravdy je. Jde tedy o sloučení nejušlechtilejších  ideálů s praktickou skutečností.

Jak si aktuálně vedete ve vztazích? Co vám vaše vztahy zrcadlí?

Pro níže vedený výklad karet si vyberte jeden svůj vztah. Může to být vztah s vaším životním partnerem, se synem či dcerou, s rodičem, kamarádkou či kolegou v práci.

Zamíchejte svůj balíček tarotových karet a vytáhněte vždy jednu kartu na uvedenou pozici.

 

Pohár lásky

 

  1. Která karta symbolizuje v našem vztahu mne?
  2. Která karta symbolizuje v našem vztahu tebe?
  3. Co mi zrcadlíš?
  4. Co zrcadlím já tobě?
  5. Co nás spojuje v rovině mentální?
  6. Co nás spojuje v rovině srdeční?
  7. Jaký je základ našeho vztahu?
  8. Co náš vztah oslabuje?
  9. Co náš vztah posiluje?

 

 

               1                     2

               3              4

               5

               6

               8    7    9

 

Přeji vám co nejkrásnější vztahy plné harmonie, lásky a cenných poznání…

 

Na závěr význam tarotové karty Milenci heslovitě…

Zamilovanost, přátelství, vztahy všeho druhu, zralý vztah dvou dospělých jedinců, vědomá práce na vztahu, celistvost, volba srdce, okouzlení, láska coby síla života, která nás otevírá vztahům s jinými bytostmi, komunikace, ale i nerozhodnost, konflikt

 

 

 

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com