Význam karty 8 holí | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Význam karty 8 holí

O víkendu 11. a 12. srpna 2018 létaly perseidy.

Předem na to upozorňovala média ze všech stran a já se moc těšila. Podobné jevy jsem totiž sledovala před třemi lety a byl to kouzelný zážitek. Chci to vidět znovu!!!

A tak jsem si jako tehdy lehla do spacáku na zahradu a vpila se do těch svítících bodů na obloze, očekávajíc nebeské představení. Tenhle způsob meditace je úžasný.

Ležíte, koukáte na hvězdy, pozorujete ty různé blikající dopravní prostředky, sem tam si všimnete nějakého souhvězdí, zhluboka dýcháte a za nějaký čas máte pocit, že jste s oblohou splynuli, že jste její součástí.Vždyť to znáte!

Já bych tohle mohla pořád…

A tak jsem si lebedila a periferně vnímala, jak postupně utichá všeobecný hluk, zhasínají světla, jak se lidé, kteří nejsou tak romantičtí jako já, ukládají ke spánku a jak mé spojení s oblohou nabývá na kouzelné nerušící intimitě. Nořila jsem se stále do hlubšího a hlubšího prožitku. Teda až do té doby, než se soused od vedle rozhodl, že se před spaním půjde ještě romanticky vyčurat do přírody.

V nočním tichu a tmě je všechno slyšet hodně hlasitě.

Otevřely se dveře a směrem k mému lehátku se blížily kroky. Chvilku jsem váhala, zda o sobě dát vědět či ne, ale z nějakého prapodivného pocitu, že budu nepatřičně odhalena, jsem do tmy a ticha tlumeně, tajemně a pomalu pronesla ten nejlepší pokyn, který se k situaci hodil: “Prosím tě, nelekni se!”

“Ty vole!!!” zařval a pak se ještě optal, proč nespím v posteli.

Tohle bylo poslední spojení se zemí a pak to začalo! Svíííí! Svíííí! Svíííííííííííííííííí!! Já to fakt miluju!!

S každou létavicí jsem si samozřejmě něco přála. To dá rozum. Letělo jich osm za sebou a jelikož žiju tarotový život, okamžitě mi vytanula na mysli souvislost s kartou.

8 holí.

Osm perseid. Osm částeček, menších než zrnko písku, letících rychlostí 59 km ZA SEKUNDU. Osm požehnání. Osm splněných přání.

Osmička.

Když se podíváte na číslo tarotové karty Hvězda, zjistíte, že je to sedmnáctka. 17. 1+7 = 8. Není divu, že karta Osm holí bydlí na hvězdné obloze.

Ale pojďme na obecný a základní význam této karty:

Intenzita, rychlost, události se dávají do pohybu, něco se chystá, rychlá změna, překvapení, spontánnost, vzrušující události, svoboda, přirozenost, odevzdání, nadšení, dobrodružství, naléhavost…

Pamatujete na výrok z knihy Alchymista od P. Coelha? “Když si něco opravdu přeješ, celý Vesmír se spojí, aby se ti to splnilo.”

No a o tom je tato karta. Aspoň to tak vnímám. A samozřejmě – mimo jiné. Neboť, jak víme, v jednotlivých kartách nacházíme celoživotně významové hlubiny.

Když víme, co si OPRAVDU přejeme, když víme, že naše práce je VYSLAT přání a zároveň VYZVAT NEBESA k společnému tanci, při němž na uskutečnění spolupracujeme…to je pak panečku jízda! To je intenzita, to jsou změny, překvapení, to je žůžo dobrodrůžo!!

U těchto úvah mě napadla tarotová hra, o kterou se chci s vámi podělit. Pojďte na ni hned, bude vás bavit…

 

 

Tarotová hra „OSM PŘÁNÍ“

 

  • Napište si na papír svých 8 top přání!

 

  • Teď dejte stejný úkol svým kartám. Zamíchejte balíček Tarotu a vytáhněte naslepo 8 karet coby vašich osm přání!

 

  • Ve které vytažené kartě jste našli své napsané přání? Zpárujte napsané přání a kartu: ke každému přání přiřaďte jednu z osmi karet!

 

  • Podívejte se na každý pár: napsané přání a kartu, ktera přání symbolizuje. Čeho si na kartě ohledně daného přání všímáte? Najděte co nejvíce souvislostí mezi napsaným přáním a kartou!

 

  • Vytáhli jste kartu, která do vašeho seznamu významově nezapadá? Zformulujte podle významu karty či obrázku na kartě nové přání. Potom k lichému napsanému přání najděte pomocí prohlížení obrázků kartu, která se hodí. Nevadi, pokud budete mit takto svých přání víc.

 

  • Teď si sestavte svá přání podle důležitosti. Které přání je podle vás nejdůležitější? Které druhé nejdůležitější? Třetí, čtvrté, páté, šesté, sedmé, osmé? Více přání než 8 v seznamu nesmí zůstat – taková jsou pravidla hry. S témi ostatními se prozatím rozlučte.

 

  • Nakonec si ke každému páru (napsanému přání a kartě, která přání symbolizuje) vytáhněte jednu kartu coby odpověď na otázku, co můžete udělat pro splnění svého přání. Uděláte to tak, že zamícháte zbylý balíček karet a naslepo si ke každému páru vytáhnete kartu, kterou následně otočíte a podle významu karty  zformulujete odpověď.

 

 

Přeji vám, ať se vám všechna krásná přání vyplní! A taky – ať si společný proces tvoření s vesmírnými silami užíváte plnými doušky!

Ať je tento tanec manifestace plný radosti, harmonie a lásky…

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter