První sebepoznávací tarotová hra | Tarotová škola | Tarotová škola
Newsletter
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu
Tarotový receptář
Tarot jako hra

První sebepoznávací tarotová hra

Vyprávím svou pohádku

Při psaní pohádky byla použita tarotová sada "78 Doors".


1. karta: název pohádky

Jak jela princezna Sheyla do světa

(Brána se otevírá a Sheyla vyjíždí za doprovodu havranů)

2. karta: úvod

Na své cestě potkává štědrost i odmítání, radost i strach. Učí se odlišovat dobro od zla a přijímat do svého života obojí. Učí se poznávat extrémy (polarity), aby nalezla střed a rovnováhu.

3. karta: zápletka

Po dlouhé cestě pouští přichází Sheyla do města a zařizuje svůj nový domov, do kterého vnáší vše co se na svých cestách naučila. Odkládá svůj šat "zbrojnoše". Učí se nosit krásné ženské šaty, zdobí svůj dům květinami a do svého kouzelného domova ráda přijímá hosty. Jednoho dne jí na dveře zaťuká mladý muž, který nese nečekaný dárek. Mladý muž jí přináší knihu života.

4. karta: šťastný konec

Po mnoha šťastných letech se princezna Sheyla stala babičkou a všechnu svou moudrost sepsala do knihy, kterou dostala od mladého muže. Její vzpomínky, povídky i pohádky se staly nejoblíbenější "pohádkovou knihou" jejích vnoučat, pravnoučat, dětí i dětí jejích sourozenců. A tak nejčastěji můžete princeznu Sheylu vidět sedět pod velikým dubem, s krásnou knihou v ruce, ze které čte moudré příběhy přinášející ponaučení. A to, které je nejdůležitější?

5. karta: ponaučení

Když se spojí muž a žena v kouzelném prostoru a vzájemné rovnováze, mohu se společně postavit démonům, vyvolat neuvěřitelnou sílu a zhmotnit cokoliv si přejí. Nejprve však musí najít rovnováhu a otevřít se všemu co přichází. Musí být ochotni a schopni přijmout dary, ale i odpovědnost, která se sílou přichází.
Koho mi připomínají postavy z pohádky a co mám s těmito lidmi společného?

Mnich odmítající dary mi přimíná Jarku a Kamila - hodně duchovních slov, odmítání leckerých požitků, protože to není dost duchovní a na jejich úrovni vývoje. I já mám tuto část, která si připadá lepší, dál a duchovnější než ostatní. V některých věcech jsem spíš teoretik než praktik... Žena otevírající dveře mi připomíná Tamaru - ženu, která je ve své síle a je otevřená všemu - i já mám v sobě tuto část, která je pokorná a otevřená všemu, velmi ženská a silná Babička obklopená dětmi mi připomíná mamku - žena, která vypráví ze své zkušenosti, je moudrá a pečující - i toto je moje část. Muž a žena mi připomínají Komedovi, se kterými mám ve svém příběhu něco společného. Často od nich slýcháme, že to máme podobně jako oni, alespoň v té párové dynamice.
Jsem také já součástí pohádky, vidím se v některé postavě?

Jsem princezna Seyla:-), ale jsem i každá ženská postava na kartách - bojovnice vydávajícíc se na cestu, odhodlaná ke všemu - pokušitelka a koketa - paní domu - moudrá stařena - vědma nebo kouzelnice.
Čeho se v mém životě týká ponaučení z pohádky?

Je potřeba jet na další kurz ke Komedům:-)
© 2018 Zuzana Řezáčová Lukášková

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter