První sebepoznávací tarotová hra | Tarotová škola | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

První sebepoznávací tarotová hra

Vyprávím svou pohádku

Při psaní pohádky byla použita tarotová sada "78 Doors".


1. karta: název pohádky

Jak jela princezna Sheyla do světa

(Brána se otevírá a Sheyla vyjíždí za doprovodu havranů)

2. karta: úvod

Na své cestě potkává štědrost i odmítání, radost i strach. Učí se odlišovat dobro od zla a přijímat do svého života obojí. Učí se poznávat extrémy (polarity), aby nalezla střed a rovnováhu.

3. karta: zápletka

Po dlouhé cestě pouští přichází Sheyla do města a zařizuje svůj nový domov, do kterého vnáší vše co se na svých cestách naučila. Odkládá svůj šat "zbrojnoše". Učí se nosit krásné ženské šaty, zdobí svůj dům květinami a do svého kouzelného domova ráda přijímá hosty. Jednoho dne jí na dveře zaťuká mladý muž, který nese nečekaný dárek. Mladý muž jí přináší knihu života.

4. karta: šťastný konec

Po mnoha šťastných letech se princezna Sheyla stala babičkou a všechnu svou moudrost sepsala do knihy, kterou dostala od mladého muže. Její vzpomínky, povídky i pohádky se staly nejoblíbenější "pohádkovou knihou" jejích vnoučat, pravnoučat, dětí i dětí jejích sourozenců. A tak nejčastěji můžete princeznu Sheylu vidět sedět pod velikým dubem, s krásnou knihou v ruce, ze které čte moudré příběhy přinášející ponaučení. A to, které je nejdůležitější?

5. karta: ponaučení

Když se spojí muž a žena v kouzelném prostoru a vzájemné rovnováze, mohu se společně postavit démonům, vyvolat neuvěřitelnou sílu a zhmotnit cokoliv si přejí. Nejprve však musí najít rovnováhu a otevřít se všemu co přichází. Musí být ochotni a schopni přijmout dary, ale i odpovědnost, která se sílou přichází.
Koho mi připomínají postavy z pohádky a co mám s těmito lidmi společného?

Mnich odmítající dary mi přimíná Jarku a Kamila - hodně duchovních slov, odmítání leckerých požitků, protože to není dost duchovní a na jejich úrovni vývoje. I já mám tuto část, která si připadá lepší, dál a duchovnější než ostatní. V některých věcech jsem spíš teoretik než praktik... Žena otevírající dveře mi připomíná Tamaru - ženu, která je ve své síle a je otevřená všemu - i já mám v sobě tuto část, která je pokorná a otevřená všemu, velmi ženská a silná Babička obklopená dětmi mi připomíná mamku - žena, která vypráví ze své zkušenosti, je moudrá a pečující - i toto je moje část. Muž a žena mi připomínají Komedovi, se kterými mám ve svém příběhu něco společného. Často od nich slýcháme, že to máme podobně jako oni, alespoň v té párové dynamice.
Jsem také já součástí pohádky, vidím se v některé postavě?

Jsem princezna Seyla:-), ale jsem i každá ženská postava na kartách - bojovnice vydávajícíc se na cestu, odhodlaná ke všemu - pokušitelka a koketa - paní domu - moudrá stařena - vědma nebo kouzelnice.
Čeho se v mém životě týká ponaučení z pohádky?

Je potřeba jet na další kurz ke Komedům:-)
© 2018 Zuzana Řezáčová Lukášková

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com