První sebepoznávací tarotová hra | Tarotová škola | Tarotová škola
Newsletter
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu
Tarotový receptář
Tarot jako hra

První sebepoznávací tarotová hra

Vyprávím svou pohádku

Při psaní pohádky byla použita tarotová sada "78 Doors".


1. karta: název pohádky

Klárčino štěstí

Sice nevím jak jsem přišla na Klárku, ale nějak se mi k té dívence to jméno hodí. A jejím štěstím bude nejspíš princ David. Ten se do ní zamiloval, když si spolu už od mala hráli v zámeckých zahradách, které byly plné krásných květin a stromů.

2. karta: úvod

Klárka vyrůstala v chudé chaloupce v nehostinném prostředí jen s maminkou a bráškou. Maminka chodila vypomáhat na zámek a brala sebou své děti, aby si zatím hrály v zahradách a měla je tak nablízku i při práci. Princ David, který se do Klárky zamiloval, chtěl chudé rodině přilepšit a potěšit je, občas vymyslel nějaký dárek, který se z čista jasna objevil na prahu jejich chaloupky. Největší radost z těchto dárků měl malý bráška.

3. karta: zápletka

Král jednoho dne zjistil, že mu z pokladny mizí peníze (které si David na nákup dárků pro Klárku a její rodinu bral). Velice se zlobil a vyšetřoval, kdo a proč ho okrádá. Nakonec se David přiznal. Ale protože jeho otec byl moudrý panovník, nijak ho nepotrestal, byl rád, že pomáhá potřebným. Ale i když nebyl nadšený, že se syn zamiloval do chudého děvčete, nijak mu v lásce nebránil, protože on sám byl smutný, když o svou lásku přišel.

4. karta: šťastný konec

Nakonec se Klárka i s rodinou přestěhovali do zámku za Davidem, kde spolu dál pomáhali ostatním chudým z království. Sehnali spoustu klíčů od všech zavřených dveří a otevřeli je pro lidi, kteří to potřebovali.

5. karta: ponaučení

Ke všem dveřím je možné najít klíč. Je lepší dveře i srdce nechat otevřené. Ale i zeď, která vyroste, se dá zbourat.
Koho mi připomínají postavy z pohádky a co mám s těmito lidmi společného?

Přijde mi, že s postavami nemám společného nic.
Jsem také já součástí pohádky, vidím se v některé postavě?

Přemýšlím, jestli se vidím v Klárce, ale nemám ten pocit.
Čeho se v mém životě týká ponaučení z pohádky?

Asi jsem napsala pohádku, která jde mimo mne. Nebo možná spíš neumím ty dveře za sebou zavřít a vpouštím k sobě až moc lidí? Tak to fakt nevím...
© 2018 Lada Fayová

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter