První sebepoznávací tarotová hra | Tarotová škola | Tarotová škola
Newsletter
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

První sebepoznávací tarotová hra

Vyprávím svou pohádku

Při psaní pohádky byla použita tarotová sada "78 Doors".


1. karta: název pohádky

Klárčino štěstí

Sice nevím jak jsem přišla na Klárku, ale nějak se mi k té dívence to jméno hodí. A jejím štěstím bude nejspíš princ David. Ten se do ní zamiloval, když si spolu už od mala hráli v zámeckých zahradách, které byly plné krásných květin a stromů.

2. karta: úvod

Klárka vyrůstala v chudé chaloupce v nehostinném prostředí jen s maminkou a bráškou. Maminka chodila vypomáhat na zámek a brala sebou své děti, aby si zatím hrály v zahradách a měla je tak nablízku i při práci. Princ David, který se do Klárky zamiloval, chtěl chudé rodině přilepšit a potěšit je, občas vymyslel nějaký dárek, který se z čista jasna objevil na prahu jejich chaloupky. Největší radost z těchto dárků měl malý bráška.

3. karta: zápletka

Král jednoho dne zjistil, že mu z pokladny mizí peníze (které si David na nákup dárků pro Klárku a její rodinu bral). Velice se zlobil a vyšetřoval, kdo a proč ho okrádá. Nakonec se David přiznal. Ale protože jeho otec byl moudrý panovník, nijak ho nepotrestal, byl rád, že pomáhá potřebným. Ale i když nebyl nadšený, že se syn zamiloval do chudého děvčete, nijak mu v lásce nebránil, protože on sám byl smutný, když o svou lásku přišel.

4. karta: šťastný konec

Nakonec se Klárka i s rodinou přestěhovali do zámku za Davidem, kde spolu dál pomáhali ostatním chudým z království. Sehnali spoustu klíčů od všech zavřených dveří a otevřeli je pro lidi, kteří to potřebovali.

5. karta: ponaučení

Ke všem dveřím je možné najít klíč. Je lepší dveře i srdce nechat otevřené. Ale i zeď, která vyroste, se dá zbourat.
Koho mi připomínají postavy z pohádky a co mám s těmito lidmi společného?

Přijde mi, že s postavami nemám společného nic.
Jsem také já součástí pohádky, vidím se v některé postavě?

Přemýšlím, jestli se vidím v Klárce, ale nemám ten pocit.
Čeho se v mém životě týká ponaučení z pohádky?

Asi jsem napsala pohádku, která jde mimo mne. Nebo možná spíš neumím ty dveře za sebou zavřít a vpouštím k sobě až moc lidí? Tak to fakt nevím...
© 2018 Lada Fayová

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter