První sebepoznávací tarotová hra | Tarotová škola | Tarotová škola
Newsletter
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

První sebepoznávací tarotová hra

Vyprávím svou pohádku

Při psaní pohádky byla použita tarotová sada "78 Doors".


1. karta: název pohádky

Na obrázku je velmi vysoká žena - můj první nápad. Je však také možné, že kráčí kolem maličkého hrádku pro děti. Nebo je sama obryní, a vše je pro ni maličké :) Má fialové vlasy a je celá oblečená ve fialovém, takže ji považuji za tajemnou a duchovní bytost. Má praktické cestovní boty na léto. Jde sama. Pohádku bych tedy pojmenovala:

O kouzelné obryni

Pojmenovala bych ji Klára - možná jsem ovlivněna knihou, kterou zrovna čtu :)

2. karta: úvod

Obryně se potřebovala něčím živit. Zjistila, že na světě se kuriozity často dají nalézt v cirkuse, a protože sama byla velmi kuriózní, rozhodla se, že bude cirkusačkou. Měla krátkou cirkusovou show, kde se jen předváděla, to ji však dlouho nebavilo. Začala také vykládat karty. To však pro ni byla spíše vedlejší zábava. Časem se dostala ke všemu, balancování na věcech, s věcmi, nejrůznější cirkusácká představení. Až na ty pro těžkou váhu - byla to obryně.

3. karta: zápletka

Jednoho dne potkala obryně muže, který ji přitahoval. Byl to hledač pravdy, alespoň se tak tedy tvářil. Odešla s ním z cirkusu - věřila totiž, že jí přinese změnu, kt! erou si tolik přála. Měla pochybnosti o tom, jestli cirkus je pro ni to pravé a chtěla v životě něco víc. A tak se rozhodla s oním mužem odejít. Ale jen co zmizeli za horizontem, ukázalo se, že to není vůbec hodný muž. Byl to lhář a chtěl obryni jen využít. Pobavil se na její účet a zvažoval, že ji využije sám jako kuriozitu.

4. karta: šťastný konec

Zachránily ji však její kouzelné schopnosti. Když ji muž zavřel na noc v místnosti, aby mu neutekla, netušil, že umí procházet zavřenými dveřmi. A tak se v noci vyplížila a utekla. Když se ráno vzbudil, byla už na míle daleko, svobodná, a mo! hla si dělat co by jen chtěla.

5. karta: ponaučení

Co sklidíš, to zaseješ. Nedělej druhým zle, protože se Ti to vrátí. Tvoje pomstychtivé myšlenky namířené proti druhým Ti otráví život. Nenech se jimi strhnout a vytvoř si svůj život tak, jak chceš Ty.
Koho mi připomínají postavy z pohádky a co mám s těmito lidmi společného?

Obryně - já. Muž, se kterým obryně odchází - můj táta.
Jsem také já součástí pohádky, vidím se v některé postavě?

Ano, v obryni.
Čeho se v mém životě týká ponaučení z pohádky?

Místo toho, abych konala, obracím se k minulosti, závisti a pomstě. Je to cesta, která nikam nevede.
© 2018 Noname

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter