První sebepoznávací tarotová hra | Tarotová škola | Tarotová škola
Newsletter
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

První sebepoznávací tarotová hra

Vyprávím svou pohádku

Při psaní pohádky byla použita tarotová sada "78 Doors".


1. karta: název pohádky

Nedělní pohádka

Byla neděle, den jako z pohádky. Obloha se modrala. Vzduchem se volně snášelo listí ze stromu, pod kterým stála malá dřevěná lavička. Vzduch byl čistý a voňavý. Vítr čechral větve stromů, trávu i vlasy dětí, které ležely kolem lavičky na měkkých polštářích a se zaujetím poslouchaly babičku. Babička seděla na lavičce s velkou starou koženou knihou plnou pohádek. Na hlavě měla vyšívaný šátek, na sobě teplou vestu a modrou dlouhou lněnou sukni. Brýle měla nasazené na špičce nosu, tak, aby dobře viděla na každý řádek, na každé slovíčko.

2. karta: úvod

V jedné pohádce statečný princ zachránil princeznu uvězněnou v zakletém zámku.

3. karta: zápletka

Jiná pohádka vyprávěla o zaslepených lidech, kteří byli zlou pýchou natolik zaslepení, že viděli jen sebe a nic jiného na světě je nezajímalo.

4. karta: šťastný konec

Vyprávěla však i pohádku o chudé dívce, která měla svoje sny. Snila jako malá holčička a snila i v době, kdy už byla dospělá. Své sny nevzdávala, přestože se jí do cesty stavěly nejrůznější překážky. Nebyla vždy veselá, často se pro něco trápila. Protože ale byla silná, dokázala se později problémům stavět čelem a dívat se jim přímo do očí. A tak zvítězila a žila šťastně.

5. karta: ponaučení

Při posledních slovech poslední pohádky babička knihu opatrně zavřela a zahleděla se dětem do očí. Co v nich viděla? Radost, poznání Věd! ěla z pohledů každého z nich, že našli v pohádkách sami sebe. A že pochopily, že ke svým snům naleznou cestu jedině tehdy, když budou svým přáním a snům věřit, přestože cesta k nim nebude vždycky prozářená sluníčkem.
Koho mi připomínají postavy z pohádky a co mám s těmito lidmi společného?

Babička mi připomíná mámu a děti naše děti. Princ, slepec i dívka, která prosí, nebo děkuje, mi připomíná mne samotnou. Víla mi připomíná všechny ty, kteří mi pomáhají. A blázen jsou ti, kteří si své sny splní a jsou šťastní.
Jsem také já součástí pohádky, vidím se v některé postavě?

Poznávám kousek sebe v princi, ve slepci i v bláznovi.
Čeho se v mém životě týká ponaučení z pohádky?

Celé cesty životem.
© 2018 Zuzana Bařinová

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter