První sebepoznávací tarotová hra | Tarotová škola | Tarotová škola
Newsletter
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

První sebepoznávací tarotová hra

Vyprávím svou pohádku

Při psaní pohádky byla použita tarotová sada "78 Doors".


1. karta: název pohádky

Jak královna k odvaze a sebepoznání přišla

2. karta: úvod

Když naše hrdinka ještě nebyla královnou, ale jen pouhou dívkou, princeznou ztracenou ve svých představách, snech a přáních, nevnímala svět takový, jaký jej dokáže vnímat žena na pozici královny. Tahle princezna byla ustrašená, příliš hodná, důvěřivá, neposlouchala své okolí, raději dbala na svoji krásu, spoléhala na svůj půvab a šarm. Nedbala nepohodlí a bolesti ostatních, neuměla pomoci, nevnímala. Byla jen jednou z mnoha.

3. karta: zápletka

Jednoho dne však náhodou potkala někoho, kdo její život změnil! Prince, který ji naučil si hrát, radovat se, nestydět se, být rozpustilá jako malé dítě, zapomenout na zkostnatělé vzorce všech, kteří vždy princezně jen radili a radili a vtloukali jí pocit zodpovědnosti, správnosti, toho, co je dobré a špatné, co by jako správná dívka měla dělat a co si vůbec nemůže dovolit. Pojednou si uvědomila, že ona je ten, kdo si určuje pravidla, ona si vybírá své kamarády a ty, kterým může věřit, ona si může dovolit mít se ráda, křičet a smát se, točit se a tančit a při tom všem naplno důvěřovat celému vesmíru, oddat se zemi, která ji vyživuje, ochraňuje, i slunci, které ji hřeje a dává jí stále nový a nový den, ve kterém si může hrát, tvořit a radovat se, sama nebo s ostatními.

4. karta: šťastný konec

Dnes s tímhle princem žije. Společně cestují, světem i životem, navzájem se podporují ve své práci i koníčcích. Jsou k sobě milí, umí si naslouchat, dát si vzájemný prostor. Učí se od sebe společně tomu, co umí ten druhý. Jsou odhodlaní spolu žít dál, učí se v sobě vzájemně číst jako v mapách. Ví, že někdy to jde do kopce a někdy zase z kopce, někdy je vztah dvou lidí bouřlivý jako neklidné moře, někdy si spolu mohou připadat jako zástupci dvou naprosto odlišných kmenů, ale je důležité najít vždy společnou řeč, komunikovat a zajímat se o druhého a jeho potřeby.

5. karta: ponaučení

A tak se tuhle hravost naučila používat pro to, aby byla v životě spokojená, aby se nebála žít. Naučila se vnímat potřeby ostatních, jejich smutek a radost, a ty s nimi sdílela. Stala se silnou ženou, která zplodila několik dětí. Zmoudřela, zestárla, ale nepozbyla na své kráse, tu nechala dozrát tak, aby všichni věděli, že je šťastná a smířená se svým životem. Dožila se také svých vnoučat. Ty ji milovali, společně zažili spoustu legrace a naučili se, že klíčem k moudrosti a spokojenému životu je radost a hravost, která v nás zůstává, v podobě našeho vnitřního dítěte.
Koho mi připomínají postavy z pohádky a co mám s těmito lidmi společného?

Žena na kartě č. 1 mi připomíná akční hrdinku, která je silná, v jejím srdci plane oheň. Je nespoutaná, má kreativního ducha. Umí zkrotit tu nejdivočejší šelmu. Má ráda dobrodružství, je vášnivá a nespoutaná. Karta č. 2 mi evokuje sebe a mé rodiče, když se rozvedli. Otec zavřený za dveřmi, odkud není úniku. Nic nemůže dělat, jen přihlížet. Já jako malá holčička, která jen hloupě a nechápavě přihlíží. A moje máma, která jde kolem, nevšímá si otcovy bolesti a jde si dál svou cestou. Karta č.3 - Adam a Eva v ráji. Karta č. 4 - mladý muž sedící u PC mi připadá jako já v mužské podobě. Takhle nějak bych vypadala a žila, kdybych byla mužem, chytrá, zcestovalá, v kontaktu s jinými národy, hltající nové informace. Může se taky jednat o mého nenarozeného bratra, kterého si takhle nějak představuji. Na kartě č. 5 je postava z románu Babička od Boženy Němcové. Moudrá žena.
Jsem také já součástí pohádky, vidím se v některé postavě?

Vidím se v ženské postavě na kartě č. 2, 3 a v moudré stařeně na kartě č. 5.
Čeho se v mém životě týká ponaučení z pohádky?

Nebrat život příliš vážně. Umět se sama sobě zasmát, radovat se. Naučit se odpouštět, důvěřovat, vážit si lidí kolem sebe a toho, co mi život přináší.
© 2018 Lucie

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter