Tarotová karta Síla a Tulipán | Tarotová škola

Tarotová karta Síla a Tulipán

Když se řekne TULIPÁN“, skoro vždy se mi vybaví říkanka Jiřího Žáčka, kterou jsem četla svým dětem:

„Tulipán a tulipaní

celý den se k sobě klaní

až se diví okolí

že je záda nebolí“

Jakpak by je mohlo něco bolet, když jde o tak silné a mocné květiny!

Srdečně vás zveme na předjarní setkání tarotovo – uměleckého cyklu, na němž tentokrát sehrají hlavní roli tarotová karta Síla a krásný posel jara – Tulipán.

„Poznávám se v květině“

Jestliže jste ještě žádný z těchto našich workshopů nenavštívili, vězte, že se v klidu můžete zúčastnit, aniž byste znali symboliku a významy karet. Číst z tarotových obrázků budeme zcela intuitivně a použijeme především svou představivost a hravost.

A že jste naposledy malovali na základce? Tím líp, aspoň se opět vrátíte ke své hravé a umělecké duši, která po této činnosti určitě prahne. Navíc nás všechny povede zkušená lektorka Jana.

Jana o Tulipánu

Tulipány a narcisy jsou typickými prvními květy jara. Tvar tulipánu je velmi jednoduchý a barev tulipánů nespočetně. Tulipány pochází z Persie a Turecka, kde historicky hrály významnou roli v umění a kultuře. V Turecku byl tulipán symbolem ráje na zemi, proto byl často zachycován v uměleckých dílech, ať už výtvarných nebo básnických. Podle feng shui tulipány a jiné cibulovité květiny symbolizují především hojnost.

V jednoduchém květu tulipánu vnímám obrovskou sílu. Když maluju tulipány, nemůžu se jich nabažit. Jejich barvy ve mně probouzejí bláznivou radost. Každý rok se mi stává, že v zimních měsících a zvláště v těch těsně před příchodem jara, mám velkou potřebu je malovat. Pomáhají mi přečkat období, kdy příroda ještě spí a mně chybí živé rostliny na zahradě. Tulipány jsou potom první na záhoně, které vyraší na jaře z hlíny. Můžu potom pozorovat jemné zabarvení listů a dohadovat se podle zabarvení jejich špiček, jakou barvu který bude mít. Pestrost a nádhera života v plné své síle.

Já o kartě Síla

Tarotová karta Síla se podobá pohádce o krásce a zvířeti. „Kráska“ zde symbolizuje naše vyšší já, intuici, lásku, víru, moudrost a soucit, kdežto „zvíře“ zosobňuje naše pudové aspekty, skryté démony a části, bojující o přežití.

Síla po nás žádá, abychom v sobě přijali, zkrotili a správně nasměrovali své animální části. Když se nám to povede, probudíme v sobě vášeň, odvahu, nespoutanost, tvořivost, radost a životní vitalitu.

Říká se, že největší síla je v jemnosti. Naše duše k nám promlouvá tichými a jemnými tóny, kdežto ego je velmi hlasité. Duše zde znázorňuje krásku, zatímco ego – zvíře. Necháme-li se vést svým vyšším já a nasloucháme-li své duši, naučíme se krotit a kultivovat své ego. Nemusíme k tomu používat násilí, sami najdeme způsob, jak své „vnitřní zvíře“ ochočit.

Nejde o to krásku a zvíře od sebe oddělit, ale naopak – integrovat je. Teprve sjednocení naší duchovní a animální podstaty nám dá tu pravou a skutečnou sílu! Něžný vztah občas potřebuje okořenit vášní a smyslností, aby měl jiskru. A naopak – zač by stála pouhá sexualita bez lásky a duševního propojení?

Proč byste si neměli nechat tuto akci ujít?

Především proto, že vám nabídneme:

• uvolnění, hry a kreativní odpočinek
  • různé způsoby intuitivního čtení z tarotových karet
  • hravá cvičení na kresbu a malbu akvarelem
  • sebepoznávací tarotové výklady, spojené s malbou konkrétní květiny

• 15. února 2020 (11.00 – 18.00 hodin)

• Na naše akce jezdí účastníci z různých koutů Čech, Moravy, Slovenska, někdy i z cizích zemí. Pokud vás seminář láká, ale máte potíž s tím, jak se na workshop dopravit, napište (sophie@tarotovaskola.cz), je možné, že se z vašeho směru někdo přihlásil. Mohu pro vás zorganizovat spolujízdu.

• Možnost zajít si na oběd do restaurace, jinak si každý účastník stravu zajišťuje sám – na místě je plně vybavená kuchyňka. Během dne se kdykoli můžete občerstvit vodou s citronem, kávou nebo čajem.

• blok a propisku
  • tarotové karty (pokud je nemáte, napište – přinesu vám své)

• 1 300,- Kč (v ceně jsou obsaženy i veškeré malířské potřeby, které obdržíte na workshopu)

• Přihláška

• Své místo si rezervujte zasláním přihlášky a rezervačním poplatkem 650,- Kč. Číslo účtu vám zašlu na e-mail, který uvedete v přihlášce. Do zprávy na své přihlášce prosím uveďte termín tohoto workshopu, děkuji.