Tarotová karta Poustevník a Lotos | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Tarotová karta Poustevník a Lotos

Na den zimního slunovratu jsme s Janou naplánovaly další tarotovo – akvarelový workshop z cyklu

Poznávám se v květině

 

Tentokrát půjde o hluboké a téměř posvátné setkání tarotové karty Poustevník s LotosemAby Poustevník uzřel světlo, musí projít temnotou duše. No a která květina může tomuto procesu pomoci více, než právě Lotos – symbol znovuzrození a spirituálního probuzení?

„Největší tma bývá před úsvitem… „

Slunovratový 21. prosinec, kdy je noc nejdelší a den nejkratší, spojení i celou transformaci skvěle umocní! Zvlášť, když tomu napomůžeme společným přechodovým rituálem.

Věřím, že nám dáte za pravdu, že v době adventního rozjímání je nanejvýš přínosné oprostit se od vnějších vlivů, na chvíli se zastavit a začít vnímat cenná poselství, plynoucí z našeho hlubokého nitra.

Proč byste si neměli nechat tuto akci ujít?

Především proto, že vám nabídneme:

 • uvolnění, hry a kreativní odpočinek
 • různé způsoby intuitivního čtení z tarotových karet
 • hravá cvičení na kresbu a malbu akvarelem
 • sebepoznávací tarotové výklady, spojené s malbou květiny

Jana o Lotosu

Lotos má předlouhou historii zakotvenou ve spiritualitě. Napomáhá v prohloubení meditačních zážitků. Je silně spojen s korunní čakrou a je současně spojen se všemi čakrami, které dokáže zharmonizovat.

V různých kulturách měla tato květina různé významy – např. v Egyptě byla symbolem znovuzrození, pro budhisty je symbolem čistoty a spirituálního probuzení, pro hinduisty lotos symbolizuje krásu, plodnost, prosperitu, spiritualitu a věčnost. V hinduistickém náboženství je několik bohů vyobrazováno spolu s lotosovým květem. Protože lotosový květ vyrůstá z bahnité vody čistý a neposkvrněný, reprezentuje tak moudrost a osvícenou stránku člověka. Kořeny lotosu spočívají v bahně a symbolizují chaos lidského života. Jako lotosová květina se člověk musí vymanit z utrpení v temnotě a udržet si víru, že z tohoto chaosu vystoupá na světlo v čisté formě.

V akvarelové malbě se tentokrát budeme soustřeďovat na realistické zachycení lotosu. Okraje lotosových okvětních plátků jsou bílé a ukážeme si, jak bílou barvu v akvarelu zachytit, aby jako světlo rozzářila celý obraz. Světlo vynikne především v kontrastu s nejtmavšími tóny. Budeme malovat nejprve do mokrého podkladu pozadí, poté samotný květ. V dalších vrstvách využijeme i malbu do suchého podkladu.

Tento způsob malby podporuje koncentraci a při soustředění na detaily se dostáváme do stavu podobného meditaci.

Já o kartě Poustevník

Tarotová karta Poustevník oznamuje dobu, kdy se vědomě či nevědomě vnitřně uzavíráme a vyhýbáme se lidem. Je čas přemýšlet o své situaci, přizpůsobit se náročnějším požadavkům života. Stahujeme se „do své jeskyně“, abychom si ujasnili souvislosti a cíle, abychom nacházeli pravdu a své vnitřní světlo. To nás přivádí zpět k ryzímu jádru naší osobnosti a k hlubokému duchovnímu prožitku.

Poklad, který ve své jeskyni nalezneme, sice nenabízí vnější lesk, ale hlubokou spokojenost bohatého vnitřního života. V izolaci od okolního světa se dostaneme zpět k ryzímu jádru sebe sama a k hlubokému duchovnímu naplnění.

Na workshopu si poustevnickou lucernou posvítíme na naše největší vnitřní talenty a dary, které chtějí být využity pro blaho světa.

Také se moudrých tarotových obrázků zeptáme na to, co je pro nás v osobním životě skutečně důležité a ani tentokrát nebude chybět meditace.

Termín

 • 21. prosince 2019 (11.00 – 18.00 hodin)

Místo

Spolujízda

 • Na naše akce jezdí účastníci z různých koutů Čech, Moravy, Slovenska, někdy i z cizích zemí. Pokud vás seminář láká, ale máte potíž s tím, jak se na workshop dopravit, napište (sophie@tarotovaskola.cz), je možné, že se z vašeho směru někdo přihlásil. Mohu pro vás zorganizovat spolujízdu.

Stravování

 • Možnost zajít si na oběd do restaurace, jinak si každý účastník stravu zajišťuje sám – na místě je plně vybavená kuchyňka. Během dne se kdykoli můžete občerstvit vodou s citronem, kávou nebo čajem.

Co s sebou

 • blok a propisku
 • tarotové karty (pokud je nemáte, napište – přinesu vám své)

Kurzovné

 • 1 300,- Kč (v ceně jsou obsaženy i veškeré malířské potřeby, které obdržíte na workshopu)

Přihláška

 • Své místo si rezervujte zasláním přihlášky a rezervačním poplatkem 650,- Kč. Číslo účtu vám zašlu na e-mail, který uvedete v přihlášce. Do zprávy na své přihlášce prosím uveďte termín tohoto workshopu, děkuji.

 

button-prihlasit

 

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter