Tarotová karta Mírnost a Chryzantéma | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Tarotová karta Mírnost a Chryzantéma

Třetí tarotovo – malířský workshop cyklu „Poznávám se v květině“ je za dveřmi!

Po říjnové akci Hvězda a Lilie  (viz foto), na níž jsme se nechaly unášet svými ryzími pocity a zkoumaly svou sebedůvěru, jsme si s Janou řekly, že bude fajn tarotové karty a malování více protkat.

Umožnit kartě s květinou se hlouběji potkat. 🙂

Popracovaly jsme na jejich prolnutí, a zveme vás na setkání Chryzantémy s Mírností, které se uskuteční 16. listopadu 2019 v Čechticích. 

Proč byste si neměli nechat tuto akci ujít?

Především proto, že vám nabídneme:

 • uvolnění, hry a kreativní odpočinek
 • různé způsoby intuitivního čtení z tarotových karet
 • hravá cvičení na kresbu a malbu akvarelem
 • sebepoznávací tarotové výklady, spojené s malbou konkrétní květiny

V dnešní náročné uspěchané době, kdy se většinou  „jede na výkon“ , se naopak na tomto workshopu zaměříme na svůj vnitřní klid a mír, kdy se pokusíme sladit a zharmonizovat především své ženské (pasivní) a mužské (aktivní) aspekty.

Prozkoumáme, jak můžeme optimálně využít své protiklady a taky si vyzkoušíme „alchymii skupiny“.

Tak co tomu říkáte?

Pokud už teď hledáte přihlášku, najdete ji pod článkem, ale ještě chvilku vydržte – něco vám chceme říct o tom, jak jsou si Mírnost s Chryzantémou podobné….

Jana o Chryzantémě

Chryzantéma je květinou podzimu, ohlašuje blížící se zimu. Při pohledu na ni cítíme určitou melancholii, protože když odejdou Chryzantémy, je konec všem květům. V čínské tradiční malbě se Chryzantéma spolu s květem švestky, orchidejí a bambusem řadí mezi Čtveřici vznešených. Každá rostlina vyjadřuje různou kvalitu podle ročního období, ve kterém kvete nebo které symbolizuje. Chryzantéma symbolizuje ctnost odolat jakýmkoli nepřízním osudu.

Podle květomluvy Chryzantéma vnáší do naší domácnosti jednotu, takže všichni, kdo spolu žijí pod jednou střechou, spolu mohou vycházet v míru. Zbavuje nastavení ega na žárlivost a rivalitu. Květ pomáhá přinést rovnováhu. Prvek harmonizace má tak Chryzantéma společný s kartou Mírnost.

Na tomto workshopu se kromě malby akvarelem zaměříme i na kresbu. Při kresbě budeme střídat styl volné ruky, kdy jde především o spontánnost bez ohledu na dokonalost a přesnou, řízenou kresbu, kdy jsme zaměřeni na detail. Vše předvedu na ukázce. Spojením těchto dvou stylů vytvoříme kresbu pro další práci s akvarelem. Jak kresba, tak malba se budou prolínat s tarotovým výkladem.

Šen-Fu, (1763-1809), čínský chudý vzdělanec bez úřadu, se ve svých Šesti historiích prchavého života vyznal z lásky k Chryzantémám slovy:

„Pokaždé, když na podzim na východní straně plůtků rozpukávaly Chryzantémy, měl jsem bláznivou radost.“

Ve svých vzpomínkách zmiňuje: „Když Chryzantémy rozkvetly, přebývali jsme na zahrádce deset dnů.

Také moje matka se tam ráda přicházela podívat a pak jsme po celý den pod květy popíjeli víno, zajídali je raky a těšili se z nádhery květin.“

Já o kartě Mírnost

Tarotovou kartu Mírnost najdeme v různých sadách pod rozličnými názvy: někde jako „Umění“, jinde je to „Pravá míra“, najdeme i označení „Alchymie“ či „Fferyllt“, což je druidský alchymista.

Energie této karty je mírná (jak naznačuje název), klidná, harmonická a vyrovnaná. Kde tento klid a mír pramení? Možná právě v alchymistické dovednosti namíchat tu správnou životní směs. Sladit v sobě protiklady a připravit lektvar harmonického souznění těla a duše. Životní lektvar, který nebude ani mdlý, ale ani příliš kořeněný. Nastolit rovnováhu ženského a mužského principu.

Někdy se domníváme, že protiklady spolu musí soupeřit, ale pravým uměním je, když tyto složky necháme spolupracovat a doplňovat se.

Tarotová karta Mírnost učí, že každý z nás se může stát životním alchymistou a opravdovým umělcem, když s láskou přijme nejen ty světlé, ale také stinné stránky.

V této celistvosti pak nalezneme vnitřní mír a harmonii.

Termín

 • 16. listopadu 2019 (11.00 – 18.00 hodin)

Místo

Spolujízda

 • Na naše akce jezdí účastníci z různých koutů Čech, Moravy, Slovenska, někdy i z cizích zemí. Pokud vás seminář láká, ale máte potíž s tím, jak se na workshop dopravit, napište (sophie@tarotovaskola.cz), je možné, že se z vašeho směru někdo přihlásil. Mohu pro vás zorganizovat spolujízdu.

Stravování

 • Možnost zajít si na oběd do restaurace, jinak si každý účastník stravu zajišťuje sám – na místě je plně vybavená kuchyňka. Během dne se kdykoli můžete občerstvit vodou s citronem, kávou nebo čajem.

Co s sebou

 • blok a propisku
 • tarotové karty (pokud je nemáte, napište – přinesu vám své)

Kurzovné

 • 1 300,- Kč (v ceně jsou obsaženy i veškeré malířské potřeby, které obdržíte na workshopu)

Přihláška

 • Své místo si rezervujte zasláním přihlášky a rezervačním poplatkem 650,- Kč. Číslo účtu vám zašlu na e-mail, který uvedete v přihlášce. Do zprávy na své přihlášce prosím uveďte termín tohoto workshopu, děkuji.

 

button-prihlasit

 

Přečtěte si, jaké to bylo na prvním prázdninovém workshopu v červenci…

 

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter