Tarotová karta Hvězda a lilie | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Tarotová karta Hvězda a lilie

Už se to blíží! Opět budeme tarotit a zároveň malovat…

Zvu vás tímto na druhý tarotovo – akvarelový workshop, který se uskuteční v sobotu 26. října 2019 v nových prosvětlených prostorách čechtického spolkového domu:

 

„POZNÁVÁM SE V KVĚTINĚ“

 

Pro naše druhé setkání jsme s Janou vybraly tarotovou kartu Hvězda a něžnou lilii. Toto spojení se k současnému podzimnímu období hodí: příroda se ukládá ke spánku a při svých procházkách pestrobarevnou přírodou se můžeme uvolnit, rozjímat a s důvěrou se nechat vést přirozenými cestičkami Univerza

Jana o lilii

Lilie si svými výraznými tvary ve tvaru rozevřené hvězdy člověka přitáhne tak, že přestane vnímat čas.

Její květ, byť je velmi něžný a jemný, se rozvíjí postupně a poměrně dlouho vydrží. Namalujete ji jednou a chcete to zkusit znovu, proces je pokaždé trochu jiný (stejně tak jako jste květina i vy pokaždé trochu jiní). Na jednom stonku bývá více květů, které se – poupě po poupěti – postupně rozvíjejí, květina se neustále proměňuje a to je velmi přitažlivé.

Tyčinky lilie jsou v elegantním oblouku natažené vzhůru a jestliže tuto linii ideálně vyjádříte, charakterizovali jste celou rostlinu.

Já o tarotové kartě Hvězda

Energie této karty probouzí víru ve vyšší řád, důvěru v to, že vše, co se děje, je to nejlepší, co se dít má. Díky této důvěře a uvolnění můžeme poznat širší souvislosti, nechávat se tzv. nést proudem a jednat spontánně, bez zvláštního snažení.

Mimo to nás tarotová karta Hvězda konfrontuje s vlastním sebepřijetím, sebedůvěrou a sebeúctou. Pokud se uvolníme, otevřeme a neprosazujeme svou vůli, zpřístupní se nám tzv. kanál Univerza a my se jím můžeme nechat vést. Uvědomíme si tak své bezbřehé schopnosti a můžeme přijímat vize a uskutečňovat je.

Jestliže si ve svém nitru vybudujeme opravdovou víru v sebe sama, pak můžeme bez ostychu tvořit, aniž bychom se obávali soudu okolí. Důvěřujeme-li vlastnímu vnitřnímu světlu, vnímáme vše v jasném světle a své city vyjadřujeme bez zábran.

Co se bude na workshopu odehrávat

První část bude tarotová a tu povedu já.

Vůbec nemusíte znát symboliku a významy karet, abyste mohli číst z tarotových obrázků! Budeme totiž používat především svou intuici, představivost a hravost.

Pomocí tarotových výkladů se na příklad dozvíte, jak můžete zazářit v tom, co děláte, co je potřeba udělat pro to, abyste kráčeli životem s přirozenou sebedůvěrou, anebo jak může skrze vás promlouvat čiré božství, jak se nechat vést…

Druhou částí nás provede Jana.

Pro malbu lilie Jana vybrala techniku Tao akvarelu (tento název pochází od americké umělkyně Jeanne Carbonetti), která v sobě propojuje západní a východní přístup k akvarelové malbě. Podle západního přístupu je třeba si především osvojit určité dovednosti, které se v malbě uplatní a podle východního jde především o vnímání toho, co člověk maluje, propojení se se svými pocity a malování podle impulsů ze svého nitra.

V akvarelové části workshopu se tomuto propojení budeme učit a skupinová energie nás v tom podpoří.

„Ten, koho život naplňuje, zůstává jakoby dítětem. Nepřemýšlí o svých krocích. Plynou přímo z centra jeho bytí.“ Tao te Ťing

 

Přečtěte si, jaké to bylo na prvním prázdninovém workshopu v červenci…

Termín

  • 26. října 2019 (11.00 – 18.00 hodin)

Místo

Spolujízda

  • Na naše akce jezdí účastníci z různých koutů Čech, Moravy, Slovenska, někdy i z cizích zemí. Pokud vás seminář láká, ale máte potíž s tím, jak se na workshop dopravit, napište (sophie@tarotovaskola.cz), je možné, že se z vašeho směru někdo přihlásil. Mohu pro vás zorganizovat spolujízdu.

Stravování

  • Možnost zajít si na oběd do restaurace, jinak si každý účastník stravu zajišťuje sám – na místě je plně vybavená kuchyňka. Během dne se kdykoli můžete občerstvit vodou s citronem, kávou nebo čajem.

Co s sebou

  • blok a propisku
  • tarotové karty (pokud je nemáte, napište – přinesu vám své)

Kurzovné

  • 1 300,- Kč (v ceně jsou obsaženy i veškeré malířské potřeby, které obdržíte na workshopu)

Přihláška

  • Své místo si rezervujte zasláním přihlášky a rezervačním poplatkem 650,- Kč. Číslo účtu vám zašlu na e-mail, který uvedete v přihlášce. Do zprávy na své přihlášce prosím uveďte termín tohoto workshopu, děkuji.

 

button-prihlasit

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter