Tarotová karta 8 mečů | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Tarotová karta 8 mečů

P1140471Jeden africký kmen má krásný zvyk. Pokud někdo z nich udělá nějakou špatnost, všichni toho člověka obklopí v uzavřeném kruhu a tam mu během dvou dní připomínají vše dobré, co za svůj život vykonal.

Tento kmen je totiž přesvědčený o tom, že každý z nás přichází na svět jako dobrý, každý z nás touží po bezpečí, lásce a štěstí. Ovšem někdy, ve snaze dosáhnout těchto kvalit, děláme chyby.

Komunita vnímá zločiny jako volání o pomoc.

Tehdy se všichni stmelí dohromady a podrží svého bližního, aby ho spojili s jeho skutečnou povahou a připomněli mu, kým skutečně je. A to až do doby, než si úplně vzpomene na pravdu, od které byl dočasně odpojený. Tato pravda zní:

„Jsem dobrý člověk“.

P1140493

Tohle je trošku sci-fi ve srovnání s praktikami společnosti, v níž žijeme – co říkáte?

Kolikrát denně se konfrontujeme s tresty za různé přestupky a chyby, ať již u sebe či ve svém okolí! Jak často o zločinech a trestech slyšíme či čteme v médiích!

P1140511Vnitřní program, že chyba či přestupek zasluhuje trest, je v nás tak hluboce zakořeněný, že si mnoho z nás v sobě vytvořilo přísného a nekompromisního vnitřního soudce a tyrana. A tak není divu, že sami sebe – aniž si to možná uvědomujeme – trestáme za každou maličkost!

Položili jste si někdy otázku, proč jsou meče v Tarotu symbolem myšlenek a rozumu?

Meče mohou znázorňovat ostrovtip, mentální jasnost a přímost. Meče však mohou i zranit, dokonce zabít! Není to tak, že lidé často páchají sebevraždu na základě destruktivní mysli? Že se navzájem zabíjejí pro rozdílná mentální přesvědčení, pro jiný názor?

Myšlenky jsou velmi mocné!

P1140507A když se spojí moc mečů s mocí čísla osm, je to mazec! Naše myšlenky nás obklopí v uzavřeném kruhu NE proto, aby nám připomněly to dobré v nás. Naopak! Začnou nás terorizovat!  Uvězní nás do pasti OMEZUJÍCÍCH klišé, svážou nás STRACHEM, zahalí do mlhy VINY a NEGATIVITY a paralyzují neúprosnou KRITIKOU. Navíc vše rozeberou do nesmyslných detailů a z naší hlavy se stane obrovský včelín!

Kartu 8 mečů mám nejvíc spojenou s aspektem zvaným vina. Pocit viny je podle mě obrovsky mocný fenomén. Je to perfektní manipulační nástroj. Je to jed, který dokáže způsobit velký stres i spoustu závažných nemoci.Vina zasluhuje trest! Pokud se necháme vinou pohltit (a je úplně jedno, zda obviňujeme sebe či druhé), trestáme se mentálním i emocionálním jedem, který v sobě nosíme.

A tak, kdykoli se mi ve výkladu ukáže tato karta, pátrám po tom, za co sebe či jiné právě obviňuji, čeho se zrovna teď bojím, v čem se omezuji a za co sebe či jiné kritizuji. Taky si po vzoru výše uvedeného kmene připomínám, kým jsem a co užitečného jsem udělala. Že jsem v podstatě dobrý člověk a že i ostatní jsou takoví. Že zloba, obviňování a neochota odpustit vždy nejvíc škodí tomu, kdo si hýčká své destruktivní myšlenky. 

Někdy je negativita tak silná, že je těžké „překliknout“. Jenže. Přeci nedopustíme, aby nás naše mysl ovládala. Ona nám má přeci sloužit! Existuje mnoho nástrojů, jak svou mysl přimět k poslušnosti. My máme své tarotové karty, a tak je popadněme a pojďme na sebepoznávací „Výklad afrického kmene“.

 

Výklad afrického kmene

 

 

       1     2     3     4

      5    5    5    5    5    5    5    5    5    5

 

  1. Za co se na nevědomé úrovni nejvíc obviňuji
  2. Za co se na nevědomé úrovni nejvíc kritizuji
  3. Jak se za to trestám
  4. V čem se momentálně omezuji
  5. Deset karet, které vyjadřují, co dobrého jsem za svůj život vykonal(a)

 

Přeji vám co nejkrásnější jaro, plné plodných, konstruktivních a kreativních myšlenek!

S láskou Sophie

 

 

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter