"Tarot jako hra" - 2. díl | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

„Tarot jako hra“ – 2. díl

Druhý díl e-booku „Tarot jako hra – 2. díl – Cesta čtyř poutníků“ je pro vás připraven!

 

Trvalo to déle. Dokonce o dost déle, než jsem původně plánovala. O to větší radost mám, že vám nyní „Cestu čtyř poutníků“ můžu představit!

 

 

Předchozí e-book Tarot jako hra – 1. díl  je v prodeji již 4 roky a předkládá základní tarotové principy, jak používat karty. Je doplněn návody ke kreativním sebepoznávacím hrám.

Příběh o tom, proč a jak jsem začala tuto knihu psát, najdete tady.

 

 

 

 

 

 

Právě teď čerstvě vykukuje na svět a představuje se vám další část knihy „Tarot jako hra“.

Je to e-book „Tarot jako hra – 2. díl – Cesta čtyř poutníků“ ,který jsme pro větší přehlednost rozdělili do pěti samostatných částí.

Recenze

 

OBA E-BOOKY NYNÍ ZÍSKÁTE S PŘEDVÁNOČNÍ SLEVOU!!!

 

 

Na co se můžete těšit v 2. dílu knihy „Tarot jako hra“ a proč by vám tento e-book neměl chybět? O čem je „Cesta čtyř poutníků“ a jak vám pomůže při vašich tarotových výkladech? Co všechno v těchto pěti samostatných částech najdete? Odpovědi na tyto a další podobné otázky najdete níže.

 

 

Jak a proč vznikla „Cesta čtyř poutníků“

Moc dobře si pamatuji na své tarotové začátky v roce 2002. Dodnes si umím vybavit ten pocit nadšení, když jsem skrze tarotové karty dostávala odpovědi na mé tehdejší otázky.

Byla jsem tím naprosto fascinovaná!

Stejné nadšení vidím v očích mých současných studentů. V tom pohledu se však také skrývá obava, kterou jsem před lety měla i já: „Jak se můžu propána naučit významy tolika karet?“

V době svých začátků jsem nevěděla, že učení se významů karet zpaměti je nesmysl. K mechanickému učení nazpaměť mám dokonce celoživotní odpor. Bavilo mě naopak zkoumat, objevovat souvislosti. Texty s významy karet jsem měla úplně ošoupané, jak často jsem je používala. Všimla jsem si, že kdykoliv jsem si povídání ke kartě přečetla, něco konkrétního mi z textu vyskočilo: řádek, věta, slovo…odpověď mi pak dávala smysl a vše do sebe zapadalo.

Ve svém příběhu zmiňuji, že jsem se zúčastnila dvou seminářů a pak již Tarot studovala sama. Jak jsem řekla, baví mě samostatně a po svém zkoumat, objevovat, nacházet souvislosti. To mi Tarot od samého začátku našeho přátelství nabízel a umožňoval.

První tarotové texty, které jsem od své lektorky Ivy Janíčkové obdržela, měly u některých karet náznaky příběhů a mne napadlo tyto základy s Iviným souhlasem použít a napsat příběh čtyř živlových poutníků.

Příběhy obecně pomáhají k pochopení. K učení. K tomu, abychom si něco osvojili a zapamatovali. Příběhy jsou v pohádkách, filmech, ale především v našich životech.

Chtěla jsem propojit příběhy čtyř živlových poutníků s tím, co prožíváme ve své každodennosti, aby byly výpovědi karet při sebepoznávacích výkladech srozumitelnější.

 

Co je „Cesta čtyř poutníků“

„Cesta čtyř poutníků“ je příběhový a kreativní 215 stránkový manuál ke čtyřiceti tarotovým kartám malých arkán. Pro větší přehlednost jsme vše rozdělili do pěti samostatných e-booků:

Úvodní část „Živly v Tarotu“ nabízí kreativní prozkoumání čtyř živlů (oheň, voda, vzduch a země) pomocí hravých testů a cvičení. Živly se nejprve představí základní charakteristikou a následně svým významem v tarotových kartách.

„Čím lépe vykladač Tarotu pozná přírodní živly v souvislosti s jejich symbolikou v kartách, tím snadněji porozumí poselství svých výkladů.“

Živloví poutníci postupně vysvětlí významy 40 karet malých arkán formou svých specifických příběhů. Jednotlivé kroky poutníků (jednotlivé tarotové karty) představují situace, v nichž se v určitých fázích života nachází každý z nás.

 


„Sophi, Cesta čtyř poutníků je jasná, přehledná, srozumitelná. Tvoje, s lehkostí vyprávěné příběhy, jsou ucelené a dobře zapamatovatelné. Díky Tvým čtyřem poutníkům už nemusí nikdo přešlapovat na „tarotovém startu“ tak dlouho, jako kdysi já. Kouzla Tarotu si může užívat každý čtenář od první chvíle. Poutníci k tomu přinášejí všechno potřebné – vášeň, jasnou mysl, lásku i uspokojení z tvoření. Poutníkům přeji, aby vyrazili do světa s prudkostí Es, rozvážností dvojek, rozhodnutím trojek, pevností čtyřek, rozmanitostí pětek, štědrostí a radostí šestek, ostražitostí sedmiček, energií osmiček. A zůstali v něm se spokojeností devítek a láskou a naplněním desítek. Všem na společné tarotové cestě s poutníky přeji ty nejpříjemnější chvíle.“  ♥ S láskou Necha


 

 

Pro kterou tarotovou sadu je „Cesta čtyř poutníků?

Příběhový manuál „Cesta čtyř poutníků“ můžete použít ke všem tištěným tarotových sadám, které akceptují klasický koncept tarotových karet! Na obrázku vidíte některé z tarotových sad, které používám já nebo studenti mé Tarotové školy.

 


„Je mi velmi blízký Sophiin přístup k Tarotu i k životu jako k seberozvojovému dobrodružství. Tudíž i její způsob předávání znalostí o Tarotu se mnou prostě ladí…
Někdo možná dokáže z tarotových karet číst jen na základě intuice, já však velmi ocenila mít na této cestě rádce a pomocníka. A takovýmto rádcem, průvodcem či mapou mi byla a je také Cesta čtyř poutníků. Když si při výkladu tak úplně nevím rady, nebo si nejsem jistá, přečtu si daný krok daného poutníka a přesně, jak to píše Sophi ve svém e-booku, „nechám na sebe vyskočit“ ty výrazy a významy, které v danou chvíli a pro daný výklad se mnou souzní. Nejde tedy o otrocké papouškování toho, „co je psáno“, ale ani se v tom nemusím trápit a plácat úplně sama, když si nejsem jistá či prostě nevím. Je to jako mít po ruce parťáka, ochotného pomoci. A toho si cením:)! “  ♥ Tereza S.


 

 

Kterých karet se týká „Cesta čtyř poutníků“

OHNIVÝ POUTNÍK vás postupně provede všemi deseti ohnivými tarotovými kartami, označenými symbolem holí (viz obrázek výše s tarotovými kartami Rider- Waite). Jde o tyto karty:

Eso holí – 2 hole – 3 hole – 4 hole – 5 holí – 6 holí – 7 holí – 8 holí – 9 holí – 10 holí

Vydáte se s ním do světa vůle, aktivity, síly, nadšení a dynamiky. Tento poutník vám ukáže, jak hospodaříte se svou energií, poradí, co potřebujete v sobě aktivovat, abyste dosáhli svého cíle. Nastaví zrcadlo vaším vášním a bude vás konfrontovat s vašimi pudy a instinkty.

Cesta Ohnivého poutníka vám představí proces cesty za cílem, kdy je často těžké rozeznat, kdy nás vede duše a kdy k nám naopak promlouvá ego. Nemusí však jít pokaždé o velký a výjimečný cíl, může se jednat o všední děje, které prožíváme ve své každodennosti.

Stále přeci za něčím směřujeme…

 


„Při přečtení Ohnivého poutníka říkám WAU! Je to neuvěřitelně krásně napsané. Opravdu děkuji, že mohu tuto e-knihu číst, protože jsem našla zase tolik nových a krásných informací a podnětů! Doporučuji těm, kteří karty vykládají dlouho, ale i úplným nováčkům. Je to psáno velmi pochopitelnou formou a tak, že si každý najde informaci, kterou potřebuje. V cestě Ohnivého poutníka jsem se opravdu našla, až jsem se tomu musela smát. Jako by to bylo o mě. Už se těším až se podívám do hlubin s Vodním poutníkem. Děkuji Sophi, že jsi něco tak úžasného stvořila.“  ♥ Martina Rychetská


 

 

VODNÍ POUTNÍK vám blíže představí deset vodních tarotových karet, které se označují symbolikou pohárů (viz obrázek výše s tarotovými kartami A. Crowleyho). Jde o tyto karty:

Eso pohárů – 2 poháry – 3 poháry – 4 poháry – 5 pohárů – 6 pohárů- 7 pohárů – 8 pohárů – 9 pohárů – 10 pohárů

Vodní poutník k vám připluje, aby vám nabídl projížďku oceánem vašich emocí, citů, prožitků a intuice. Je připraven vám pomoci otevřít srdce, abyste lásku prožívali hluboce a bezpodmínečně. Doprovodí vás do světa snů, fantazie, ale i iluzí.  Možná ve vás objeví umělecké nadání. Ukáže vám vaše závislosti a bude se snažit probudit ve vás soucit, důvěru a zdravou sebeúctu.

Především vám však bude neustále připomínat, že pokud se nenaučíte žít v sebelásce, vždy vám to budou lidé kolem vás zrcadlit.

S Vodním poutníkem poplujete vstříc šťastným a spokojeným vztahům.

 

 


„Tento e-book je jedním slovem neuvěřitelný! Jako začátečník jsem se do Cesty čtyř poutníků začetla s velkou chutí a zvědavostí. Celý příběh je fascinující, jak se prolíná do našich životů. Jak vše dává smysl a hloubku našeho osobního procesu, transformace. E-book je skvělým pomocníkem na uvědomení si své životní cesty, a hlavně dává odpovědi na otázku „co s tím“. Doporučuji všem, kteří se chtějí podívat na svůj život s nadhledem, moudrostí, uvědoměním a Láskou.“  ♥ Jana Švestková


 

 

VZDUŠNÝ POUTNÍK vám přiblíží deset vzdušných tarotových karet, které se značí symbolikou mečů (viz obrázek výše s tarotovými kartami Tarot magie Druidů). Jde o tyto karty:

Eso mečů – 2 meče – 3 meče – 4 meče – 5 mečů – 6 mečů – 7 mečů – 8 mečů – 9 mečů – 10 mečů

Vzdušný poutník vás vezme do míst, kde vládne rozum, logika, komunikace a inteligence. Nebude vás šetřit a ostře vám odzrcadlí postoje vašeho ega. Konfrontuje vás s vašimi strachy, zlozvyky, sebeobviňováním a pak vám představí vašeho vnitřního kritika. Ovšem, také vás obdaří skvělými nápady.

Vzdušný poutník vám připomene, že každý z nás má své vlastní postoje, které považuje za správné. A většina konfliktů mezi lidmi vzniká tím, že každý z nás považuje za správné něco úplně jiného.

Vzdušný poutník vám poradí, jak se stát tvůrcem vlastního života.

 

 


„Sophi, mně se Tvým e-bookem splnil sen…Přesně před rokem jsem přišla na svůj první pražský workshop u Tebe a kdykoliv jsi zmiňovala Cestu čtyř poutníků, tak mi to vnitřně někde brnkalo, jako že to bych si moc přála projít/naučit se, ale že je škoda, že to nevyučuješ v Praze… a sešel se rok s rokem a já sedím doma v teple u kamen a hltám každou řádku… děkuji za to…“  ♥ Lucie Kikoťová


 

 

POZEMSKÝ POUTNÍK vám postupně přiblíží deset tarotových karet, označených symbolem pentaklů. Ty se taky někdy označují jako mince nebo disky. Viz obrázek výše s tarotovými kartami 78 Doors. Jde o tyto karty:

Eso pentaklů – 2 pentakly – 3 pentakly – 4 pentakly – 5 pentaklů – 6 pentaklů – 7 pentaklů – 8 pentaklů – 9 pentaklů – 10 pentaklů

Pozemský poutník je připraven, aby vás na své cestě provedl tím, co vám nabízí nekonečně milující Matka Země. Díky jeho moudré laskavosti se naučíte hospodařit tak, aby vaše úsilí přineslo ovoce. Osvojíte si rovnováhu mezi přijímáním a dáváním a poznáte míru vlastní sebehodnoty. Uvědomíte si, jak důležitou vlastností je trpělivost a také zjistíte, jaký je váš vztah k tvoření, penězům i změnám.

Pozemský poutník vás provede procesem zázraku života, kdy začátek všeho představuje statečnost  malého semínka opustit bezpečí své ochranné slupky, aby vyrostlo v něco velkého a krásného.

 


Milá Sophie, s radostí a láskou jsem hltala váš e- book. Díky němu se mi začíná otevírat cesta k pochopení Tarotu, který jsem vždy toužila umět číst. Váš výklad je podán jako výpravná pohádka…anebo cesta duše? Pokud významy pochopím jako cestu, vývoj, snáze si můžu vrýt do paměti významy karet. Je to krásný výpravný příběh tarotových karet, který každého musí strhnout. Děkuji.  ♥ Růžena Danková


 

 

Co dalšího najdete v e-booku

Především v něm objevíte nádherné ilustrace poutníků, karet a živlů, o které se postaral školník Tarotové školy :-). Alespoň vidíte, že být takovým školníkem není dneska jen tak. Krom zatápění a udržování pořádku musí pečovat také o webové stránky, grafiku knih, programování. Nutno přiznat, že tohle se školníkovi Jarouškovi (který je zároveň mým mužem) skvěle daří…moc mu za jeho práci děkuji! 🙂

Co dále? V úvodní části „Živly v Tarotu“ najdete sebepoznávací test, který vám prozradí, zda více disponujete mužskými nebo ženskými živly a u každého jednotlivého elementu si vyzkoušíte několik kreativních her a cvičení. Setkáte se také s bytostmi živlů a na konci vás čeká hra „Vzájemné působení živlů“.

 


„Od chvíle, kdy jsem si e-book stáhla, se od něj nemůžu odtrhnout. Je psán nádherně a s velkou láskou a já jsem nejvíce nadšená ze sebepoznávacích úkolů a setkání s osobními bytostmi živlů…to je pecka. Obávám se, že naše rodina dnes zůstane bez večeře…“  ♥ Lucie Kikoťová


 

Také vám e-book nabídne ke každé tarotové kartě, která představuje jednotlivý krok poutníka:

  • popis situace
  • zrcadlo situace
  • radu
  • varování
  • nejčastější významy karty

Na konci každé živlové cesty si vyzkoušíte jednoduché výklady. Abyste měli představu, jak lze na otázky těchto výkladů odpovídat, najdete pod úkoly příklady, které poskytly studentky mé tarotové školy Hanka, Tereza a Martina. Také jim z celého srdce děkuji!

Jako bonus získáte ke každému z poutníků karetní šablonu, kterou si na základě textů v knize můžete sami výtvarně zpracovat.  Najdete ji v příloze každého e-booku a dostanete ode mne i krátký návod, jak s ní naložit. Studenti mých tarotových kurzů si „vlastní cvičné karty“ oblíbili natolik, že jim někdy trvalo dost dlouho, než si pořídili tištěnou karetní sadu. Někteří dokonce u vlastních tarotových karet zůstali!

Abych byla přesnější, nezískáte šablonu jednu, ale rovnou dvě! Můžete si tak vybrat mezi kartami Color, vybarvenými podtiskem nebo kartami Blank, které mají bílou vnitřní plochu a barva daného živlu je pouze na okraji karty (obě ukázky najdete zde). Barvy karet budou u vašich výkladů velmi užitečné: okamžitě tak poznáte, o čem karta mluví. Zda o energii (oheň – hole – červená barva), pocitech či emocích ( voda – poháry – modrá barva), mysli a egu (vzduch – meče – fialová barva) nebo o životě v hmotném, materiálním světě (země – pentakly – zelená barva).

 

Na závěr…

Věřím, že si cestu čtyř živlových poutníků oblíbíte a že se k ní budete často vracet. Díky příběhům a hlavně díky své kreativitě si můžete osvojit významy karet jednoduchou a hravou formou a kdykoliv se skrze příběhy podívat na svou aktuální situaci. Spatřit ji s nadhledem a správně se rozhodnout, kudy se bude ubírat vaše další životní cesta.

Také doufám, že vás tarotové tvoření bude bavit. A mám pocit, že až se za doprovodu čtyř živlových poutníků vydáte do nitra své duše, nebude se vám chtít z těchto dobrodružných míst odcházet. 🙂

Přeji nám všem, abychom nescházeli ze své životní cesty, abychom respektovali vlastní sebeurčení u sebe i u ostatních, a také –  aby se nám dařilo žít tu nejlepší verzi svého já!

Radostně a hravě. Neboť život je hra. Stejně jako Tarot. 🙂

 

 

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com