Tarot a akvarel | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Tarot a akvarel

Já miluji Tarot a Jana zase květiny.

 

Tak jsme svoje vášně propojily, abychom na společném semináři nabídly
to nejlepší, co známe a umíme. Jana totiž nádherně maluje (co jiného než květiny), já zase léta letoucí rozmlouvám s tarotovými kartami.

Obě předáváme své dovednosti na seminářích a kurzech.

Zjistily jsme, že se naše činnosti – MALOVÁNÍ OBRAZŮ a ČTENÍ Z OBRÁZKŮ – od sebe až tak neliší, a to už byl jen krůček k tomu, abychom uspořádaly společný workshop.

Začalo to na zahradě…

Když jsme seděly na zahradě a povídaly si, fascinovalo mě, jakým způsobem Jana vyprávěla o květinách. Každou z nich vnímala jako jedinečnou bytost, dokonale popisovala její energii i její vzhled, vyprávěla mi příběhy, které s nimi prožila. A mně se u každé jednotlivé květiny vybavila tarotová karta, která jejímu charakteru odpovídala. Nejen to.

Každá z květin se přede mnou objevila jako odraz našeho konkrétního vnitřního aspektu.

Tahle úžasná hra – propojování květin s tarotovými kartami – nás neuvěřitelně bavila! Vtáhla nás do sebe tak, že jsme úplně zapomněly na všechno kolem sebe a najednou jsme zjistily, že máme vytvořená celá velká arkána v květinách! A taky ucelený koncept našich společných workshopů.

Byl to dokonalý FLOW STAV!

A tak jdeme do toho!

Máme v plánu vytvořit celkem 22 setkání (stejně, kolik je karet velkých arkán) a na každém z nich představíme jednu tarotovou kartu ve spojení s konkrétní květinou. Abychom náš projekt plynule, radostně i vášnivě nastartovaly, vybrali jsme pro první workshop kartu Vůz a pivoňku.

Srdečně vás tedy zveme do Čechtic na prázdninový tarotovo – akvarelový workshop

„POZNÁVÁM SE V KVĚTINĚ“

Uskuteční se 27. 7. 2019 v době od 11 do 18 hodin v prostorách čechtického spolkového domu.

Jana o pivoňce

Pivoňka je vášeň, která mě pohltí do sebe a vede celým procesem akvarelové malby. Spojit své pocity s pivoňkou je jako zažehnout motor a nastartovat a pak už to jede samo. Pivoňka je pro mě královna květin. 

Má nádherný, poměrně komplikovaný květ, který ale netřeba zachycovat komplikovaně. O to nejde. Jde o princip, o design květu, který se dá vyjádřit velmi zjednodušeným způsobem. Tento zjednodušený způsob, který aplikuji, využívá vlastností akvarelové malby – velkého množství vody a barvy čerstvě vytlačené z akvarelové tuby. Barvy se míchají přímo na papíru a hra barev a vody se uskutečňuje vlastně sama, jen s přesně odhadnutým impulsem na začátku a několika jemnými impulsy v dalších fázích. Pokud se obraz podaří namalovat hned v první vrstvě, je to ideální. Energičnost, svěžest a jednoduchost jsou v tomto případě ceněny nejvíce.

Pivoňka je podle umění feng shui považována za květ radosti, symbol lásky a vášně. Obraz nebo květ pivoňky (Paeonia officinalis) v ložnici, nebo v oblasti lásky posiluje vztah a udržuje touhu.

 

 

Já o tarotové kartě Vůz

Vůz pro mne představuje soustředěnou sílu, připravenou k velké jízdě vpřed. Je to karta překonání vnitřních protikladů, karta plná pohybu, změn, dobrodružství, dynamiky i riskování. Někdy mi připomíná mladého člověka na startu samostatného života, jak vášnivě sděluje světu: „Já ti teď ukážu, co ve mně je!“ Kartu Vůz též vnímám jako náš vnitřní aspekt, který touží dosáhnout svých cílů, úspěchů, anebo uskutečnit průlom do nové fáze života.

Při pohledu na tuto kartu si připomínám, že každý z nás je velkým Tvůrcem s neomezenými schopnostmi, ale také bytostí chybující. A právě sloučení ctižádosti a pokory poskytuje velkou vnitřní sílu k uskutečnění cílů. 

Astrologickým znamením Vozu je citlivý a intuitivní Rak. Račí citlivost a vnímavost potřebujeme, abychom poznali, kdy je čas odevzdat se událostem a kdy je naopak příležitost vzít věci do svých rukou a začít jednat. Kartě Vůz je v Tarotu přiřazeno číslo 7, které poukazuje na nutnost důvěřovat své intuici a sladit vlastní vůli s přirozenou cestou osudu. Obsahuje doporučení: „Jeď svým vlastním vozem po Boží cestě!“.

Co se bude na workshopu odehrávat

 

První část bude tarotová a tu povedu já.

Vůbec nemusíte znát symboliku a významy karet, abyste mohli číst z tarotových obrázků! Budeme totiž používat především svou intuici, představivost a hravost. To nám postačí k tomu, abychom aktivovali svou vnitřní část, kterou symbolizuje karta Vůz v doprovodu okouzlující pivoňky.

V souladu s touto částí (můžeme jí třeba říkat „Vozataj“) pomocí karet prozkoumáme, jak si můžeme svou životní cestu za svými vizemi co nejvíce zjednodušit a nastavit tak, abychom si ji maximálně užili. Také se karet budeme tázat na to, jak můžeme uspět v tom, co je pro nás důležité a sladit případné protichůdné energie. Dojde i na vaše speciální dotazy.

 

Do té druhé části už vklouzneme s Janou.

Vyzkoušíme si, jak namalovat květ pivoňky velmi expresívním stylem. Barvy v tomto případě budeme míchat přímo na papíru. Využijeme také mýdlo a papírové ubrousky. Budeme malovat na formát papíru A3 tak, abychom se mohli více rozmáchnout a užít si rozpíjení a míchání barev na větší ploše. Budeme se snažit zachytit nikoliv přesnou realitu, ale naše pocity z tohoto nádherného květu.

Akvarel je dnes populární. Malovalo se jím už ve starověkém Egyptě a rozvinul se také v Asii, do Evropy se dostal v 19. století. Dnes se využívá v malbě, ilustraci, najdeme ho v časopisech, grafice i na předmětech denní potřeby. Výhodou akvarelu je také jeho snadná přenositelnost – příprava na malování je jednodušší než u jiných technik. Dá se také kombinovat s ostatními médii. Akvarelový workshop je vhodný pro začátečníky i pokročilejší malíře.

Tak co tomu říkáte?

Nadchlo vás výtvarné sebepoznávání s květinami stejně jako mne a Janu? Tak to se už na vás moc těšíme! 🙂

Další tarotovo-akvarelové workshopy 2019:

26. 10. 2019 Hvězda a Lilie

16. 11. 2019 Mírnost a Chryzantéma

21. 12. 2019 Poustevník a Lotos

S láskou Sophi a Jana (www.janagregorova.cz)

 

 

 

 

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter