Rok 2021 - rok Velekněze | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Rok 2021 – rok Velekněze

Letošní rok prožijeme ve vibracích tarotové karty Velekněz.

Tvrdost a mocenství loňské čtyřky Císaře by se měla pomalu proměňovat na duchovní a spirituální pětku, která je obsažená právě v letošní tarotové.

V čem že je pětka „duchovní“? Asi nejvíce ve schopnosti proměňovat a rozpouštět rigiditu pevné čtyřky. Navíc význam karty Velekněz tkví v jakémsi „produchovnění materiálna“ a zjemnění předchozí tvrdosti Císaře.

„Pětka ztělesňuje čtyři živly společné celému stvoření, přičemž je spojuje v Jednotě ducha, což je zvláštní pole působnosti člověka. Pětka je také číslem lidství, protože člověk má pět smyslů a pět prstů na každé ruce a noze…

Čínský symbol člověka je pentagram. Muž jako kvintesence lidského bytí bývá někdy znázorňován v podobě pentagramu, s rozpřáhnutýma rukama a nohama určujícíma čtyři špičky této hvězdy a s hlavou jako pátou špičkou. Pentagram je hvězda zjevení, která přivedla tři krále k jesličkám…“ (Cesta archetypu, Sallie Nichols)

Dalo by se tedy říct, že končí mocenské boje a ovládání a že přichází čas k tomu, abychom začali projevovat svou pravou podstatu. Každý sám za sebe! Tento rok nám pomůže respektovat vlastní životní cestu a povede nás k tomu, abychom našli odvahu být sami sebou.

Věřím, že opustíme dogmata a ortodoxní způsob života a s důvěrou a vírou začneme žít tak, jak nám ukazuje naše vnitřní moudré vedení.

Jaký význam má vlastně tato karta obecně a heslovitě?

 

Význam karty Velekněz

V této tarotové kartě, značené nejčastěji římskou pětkou, jde především o:

 • svět víry
 • vnitřní moudrost a vedení
 • schopnost řídit se vlastním názorem
 • morální hodnoty
 • odvahu být sám sebou a nebát se to projevit
 • tradice
 • instituce a školy
 • naplnění svého poslání
 • duchovní nauku nebo růst
 • uskutečnění tvůrčích vizí
 • studium, učení
 • inspiraci
 • schopnost učit se z vlastních zkušeností

ale také:

 • fanatismus
 • dogmata
 • podléhání autoritám
 • mravokárné postoje
 • ortodoxní způsob myšlení

Co se týká studia a učení, musím se usmívat. Před pár dny jsem jsem totiž s velkou chutí nastoupila do online školy dovedností, o kterých jsem dosud tvrdila, že na ně vůbec, ale vůbec nemám buňky!

Vlastně jsem začala už loni v červnu, ale šlo mi to jak psovi pastva…

Teď mám pocit, že jedu na vlně nadšení. Snad to nebude tím, že na začátku všeho nového je holt nadšený každý. Doufám a věřím, že proces učení popohání právě nastoupivší Velekněz a že jeho vibrace jsou spuštěny na plné obrátky!

Tak mi držte palce, ať mi ten elán za chvíli nezmizí. 🙂

Jak začal váš rok Velekněze?

Ten můj docela nepříjemně. Všudypřítomný prevít – covid dostihl i mne. Proto taky píšu článek o kartě roku až teď.

Přiznám se, že jsem dlouho tenhle celosvětový fenomén podceňovala. Dal mi však v uplynulých čtyřech týdnech pocítit svoji sílu a mrštil se mnou do stavu absolutní pokory. No a samozřejmě taky do stavu Viselce.

První letošní učitel.

Však to znáte. Když je člověk podobným způsobem vyřazen ze zaběhlého stereotypu, tak přemýšlí. Rozjímá. Analyzuje a zhodnocuje. Prostě se mu začíná v hlavě rozsvěcet.

Přiznám se, že těch „aha momentů“, které na mě vybafly za celou tu dobu, kdy jsem ležela v horečkách, bylo opravdu hodně.

Za tohle nedobrovolné zastavení jsem teď opravdu vděčná.

Povedlo se mi totiž objevit, které důležité oblasti mého života zatuhly a zamrzly. Došlo mi, čemu jsem nasadila masku iluzí a sebeklamu. Pochopila jsem, kde dělám kompromisy už tak dlouho, že si to ani neuvědomuju. Znovu jsem si vzpomněla na vytoužený směr svého života, na svoje dosud nezrealizované sny, touhy a cíle.

Dostalo se mi to opravdu cenných poznání.

V některých tarotových sadách se karta Velekněz označuje jako Hierofant, což znamená duchovní učitel nebo světlonoš.

Doufejme tedy, že nám letos Velekněz coby světlonoš přinese pravdivá poznání, nové rozbřesky a důležitá pochopení. Věřme, že nám je sdělí laskavým způsobem, a proto mu chtějme naslouchat, aby na sebe a na důležité věci nemusel upozorňovat nepříjemnými nebo bolestivými stavy. Těšme se na to, co se letos naučíme.

A hlavně…

Buďme věrni sami sobě a své jedinečné životní cestě! Mám totiž pocit, že právě na tohle bude letošní Velekněz dohlížet nejvíc. Tuším, že nás povede k tomu, abychom věřili především vlastním prožitkům a svému jedinečnému pohledu na svět.

Rok Velekněze je rokem volání a následování duše.

Je tedy čas dát si odpovědi na některé otázky:

 • Necháváme se vést svou vnitřní moudrostí?
 • Umíme si prosadit vlastní názor?
 • Nasloucháme intuici a svým emocím?
 • Čemu věříme?
 • Jaký je smysl našeho života?
 • Dokážeme se poučit z vlastních chyb?
 • Jsme otevření novému vzdělávání a sebepoznání?

Co se týká vztahů a partnerství, tam si letos zřejmě odzrcadlíme témata, která jsou zralá k uzdravení a budeme se učit rovnováze mezi přijímáním a dáváním. Můžeme poznat hlubší smysl lásky a kromě toho i její sílu, která nás povznese i k božským prožitkům.

Ani ve svém povolání se už nespokojíme s povrchností. Začne nás lákat hloubka a pravé poslání. Ve své profesi zatoužíme nalézt smysl své práce, přesahující všední témata jako je jistota, výdělek a uznání.

Protože je Velekněz především duchovní rádce, mám pro vás výklad, kterým můžete tento zajímavý rok zahájit.

 

 

Poselství Velekněze

 

1    2    3    4     5

 

 

 1. Co mi radí Velekněz v oblasti osobního života
 2. Co mi radí Velekněz v oblasti vztahů
 3. Co mi radí Velekněz v oblasti profese
 4. Co mi radí Velekněz v oblasti zdraví
 5. Co mi radí Velekněz v oblasti hojnosti a prosperity

 

Přeji vám co nejkrásnější dny roku 2021 – roku Velekněze! Nechť si ho užijeme v lásce a radosti a vyjdeme z něj moudřejší a poučenější.

 

 

 

 

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com