Proč si vést Tarotový deník? | Tarotová škola | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Proč si vést Tarotový deník?

Tarotovy_denik_obálka_předek_3Tarotový deník

Tarotový deník je skvělým společníkem u výkladů karet. Jeho služby časem velmi oceníte.

Důvodů je několik.

Tarotový deník vám pomůže lépe porozumět výkladům. Když vykládáte karty, ať již sobě nebo někomu jinému, převádíte své pocity a intuitivní vnuknutí, jež získáváte z obrázku na kartě, do slov a vět. Při pohledu na kartu se totiž nejdříve aktivuje pravá mozková hemisféra, která zachytí pocit, prožitek, intuitivní vhled. Abyste takovému sdělení racionálně porozuměli, je potřeba tento pocitový vjem pomocí levé mozkové hemisféry převést do slov, do srozumitelné výpovědi. Jestliže s tarotovými výklady teprve začínáte, brzy zjistíte, že „přeložit“ ryzí pocit do správného slovního vyjádření není nic snadného.  Zapisováním svých výkladů si své myšlenky utřídíte a perfektně propojíte obě mozkové hemisféry. Tím, že racionálně popíšete svůj pocit z karty,  svému prožitku více porozumíte. To je kouzlo psaní: když svůj pocit „zhmotníte“ v zaznamenaný výraz, spatříte vše z odstupu. Můžete pak posoudit, zda vaše slova danému pocitu odpovídají.

Díky Tarotovému deníku kontrolujete, zda odpovídáte na to, na co se ptáte. Každá z tarotových karet v sobě obsahuje spousty informací. Proto můžete snadno sklouznout k nesprávné interpretaci tím, že místo, abyste zkoumali, proč se vám v něčem nedaří, tak už skrze kartu odpovídáte na to, co máte v této situaci podniknout. A to je pak důvod zmatenosti, neboť tarotové karty fungují jako naprosto pravdivé a jasné zrcadlo. Tarot odpovídá pouze na to, na co je dotazován. Když svou otázku napíšete, můžete si během svého výkladu neustále připomínat, na co se vlastně ptáte.

Pomocí Tarotového deníku zachytíte důležitá témata vašeho současného života. Některé karty se ve vašich výkladech mohou často opakovat. Je to známka toho, že se ve vašem životě objevuje téma, které nevidíte či odmítáte vidět. Tarot na ně trpělivě poukazuje, abyste měli možnost se s ním konfrontovat. Když si budete své výklady zapisovat, snadněji dané téma odhalíte.

Vaše tarotové výklady časem vykreslí příběh. Když budete pravidelně vykládat svou kartu dne, časem mohou vaše zápisky vykreslit souvislý příběh současného života a při psaní se vaše informace z karet budou skládat jako malé dílky puzzle.

Zapisováním výkladů zjistíte, zda pokládáte kartám správné otázky či nikoli. Možná se tarotových karet stále ptáte na stejné věci, a přesto nedostáváte odpověď, s níž byste byli spokojení. Pokud byste si výklady nezapisovali, ani si toho nevšimnete. Naše mysl často dokolečka přehrává staré programy a my je odhalíme, až když je uvidíme napsané na papíru. Teprve pak můžeme ve svém životě změnit to, co nám nevyhovuje. Pomocí Tarotového deníku zjistíte, jaké jsou opakující se otázky, které kartám pokládáte. Ty pak můžete změnit.

Vést si svůj Tarotový deník neznamená, že musíte karty vykládat každý den. Tento zápisník může být jakousi sebepoznávací kronikou vašich důležitých životních událostí.

Objednat Tarotový deník si můžete zde.

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com