Poznávám se v květině | Tarotová škola

Poznávám se v květině

V červenci proběhl tarotovo – akvarelový workshop „POZNÁVÁM SE V KVĚTINĚ“.

A řeknu vám, byla to pecka!

Já se už totiž nějakou dobu pokouším o umělecké vyjádření formou malování. Jé, to bylo ale vzletně řečeno!!! 🙂 No, je to vlastně tak, že jsem opět po čase dostala chuť malovat, kreslit a zkoušet, jak že to budou vypadat moje pocity, když je přenesu na papír nebo plátno. Moc se těmi svými výtvory nechlubím, ale mám z nich velkou radost.

A víte, z čeho nejvíc?

Samozřejmě, že mne těší, že vzniklo něco, co si pověsím doma na zeď a líbí se mi to. Ale nejvíc jsem nadšená z toho celkového procesu! Z toho, co se během malování děje…to je nesdělitelné.

Kdy jste malovali či kreslili naposledy?

Já ve škole jako malá holka.  Ba ne, vlastně jsem to zkoušela asi před dvanácti lety na třídenním kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou. Pamatuji si na ty své prvotní pocity nedůvěry, na to, jak jsem samu sebe zesměšňovala, na to, jak mě bolela hlava, když moje ego muselo začít ustupovat intuici a těm různým „pravomozkovým“ aspektům, které se vyhladověle draly na povrch a také na to, jak ten poslední den už byla učebna skoro prázdná a já v ní seděla a kreslila a nevnímala čas…a když jsem už fakt musela odejít, tak jsem rychle letěla domů, abych ve své kresbě mohla pokračovat. Byl to neuvěřitelný stav! Chodila jsem pak kolem toho portrétu hodně dní a pořád jsem se ptala: „Tohle jsem fakt nakreslila já?“

Vytvořila jsem potom ještě několik portrétů a pak s tím přestala. Nebyl čas…

Pak mě můj partner začal zásobovat plátny, štětci, akrylovými barvami a když jsem se pustila do malování, stalo se to zase! Stojím před plátnem upatlaná barvami jak školačka, jsou dvě hodiny v noci, stále dokola hraje Maok tu svou nebeskou hudbu a já se ŠŤASTNĚ vznáším v nějakých sférách, o kterých ani nevím, že existují.

Nádhera!

A najednou je tu obraz, z něhož jsem nadšená, obraz, vyjadřující silný příběh, který se právě v hloubi mne samotné odehrál.

Je fakt zvláštní, jak se snadno necháme svým rozumem přesvědčit o tom, že malování je ztráta času, že tyhle věci nejsou důležité. Jsou! A jak! Především pro naše duševní zdraví, pro náš pocit, že opravdu žijeme.

A víte, co je ještě zvláštní?

To, jak jsme přestali věřit své umělecké duši!  Každý z nás ji má, každý z nás je umělcem. Někde jsem četla, že všechny malé děti věří tomu, že umí malovat, zpívat, tančit…a naprosto bez zábran takto vyjadřují své pocity, své vidění světa. Pak však dospějeme a dokonale ovládneme hru na srovnávání a skrývání. A přestaneme svému vnitřnímu vyjádření důvěřovat.

Tohle jsem si připomněla na červencovém workshopu, když jsme domalovaly a prohlížely si svá díla. Co myslíte, kolik holek bylo se svým obrazem spokojeno? 🙂

A tak jsem moc ráda, že jsme se daly s Janou dohromady a sdílíme nadšení pro tyhle sebepoznávací, umělecké a kreativní workshopy.

Opět se mi potvrdil fakt, o němž píše Paulo Coelho, že „pokud si něco opravdu přeješ, celý Vesmír se spojí, aby se to stalo“. Ona se totiž ta naše spolupráce „přihodila“ s tak krásnou spontánností, že jsme nad tím obě žasly! 🙂

Taky mě potěšila společná radost po červencovém setkání a otázky našich účastnic – malířek: „Kdy bude další workshop?“

Bude. A brzy.

Naplánovaly jsme na každý měsíc jeden workshop v Čechticích a na květen 2020 dokonce prodloužený víkendový pobyt na nádherném místě v Soběslukách u Nepomuku.

Tarotová karta Vůz a květina Pivoňka vše odstartovaly a nyní vás zveme na tyto další workshopy:

Hvězda a Lilie (26. 10. 2019)

V říjnu propojíme něžnou lilii s tarotovou kartou Hvězda. Jana nám tentokrát vysvětlí základní princip techniky Tao akvarelu a prakticky si vše vyzkoušíme. No a já vás pomocí karetních výkladů provedu procesem  důvěry v sebe sama a naslouchání své intuici i “ řeči vesmíru“.

Mírnost a Chryzantéma (16. 11. 2019)

Listopad bude ve znamení harmonizace těla, duše i mysli. Tarotové výklady nám pomohou namíchat správnou směs harmonického souznění a zvážit všechna pro a proti za účelem vnitřní vyrovnanosti. Podle květomluvy chryzantéma přináší do domácnosti jednotu, takže všichni, kdo spolu žijí pod jednou střechou, mohou pomocí její energie spolu vycházet v míru. Malovat ji budeme od nejsvětlejší barvy po tmavé, a to poloabstraktním způsobem a vysvětlíme si, co je negativní malba.

Poustevník a Lotos (21. 12. 2019)

Toto setkání proběhne v čase zimního slunovratu. Ideální čas k přechodovému rituálku a sebepoznávacím výkladům! Slunovratový i adventní čas nám pomůže spojit se se svým vnitřním moudrým rádcem, abychom do nového období nastolili ty správné změny a zakusili hlubokou spokojenost naplněného vnitřního života. Lotos je květina silně spojená s korunní čakrou, ale současně schopná vyrovnat všechny čakry jemným a milujícím způsobem. Při jeho zachycení budeme pracovat s bílou barvou v akvarelu a uvědomíme si, že bez tmavé barvy není ani bílé. Slunovratový čas je časem největší tmy a my si na malbě lotosu připomeneme, že světlo bez tmy nemůže být.

Jestliže vás láká se k naší tarotovo – umělecké skupině přidat, rády vás uvítáme. Stačí zaslat PŘIHLÁŠKU a budeme se na vás, já i Jana, moc těšit!

Přeji vám všem, ať co nejvíc umělecky rozkvétáte, a to s pocity radosti a štěstí, které tato činnost přináší! 🙂