Jak jsem pro vás psala knihu o Tarotu | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Jak jsem pro vás psala knihu o Tarotu

Tento text jsem psala před čtyřmi lety. Právě dokončujeme druhý díl knihy, a tak mě napadlo „oprášit“ příběh, jak a proč jsem se rozhodla pustit do knihy „Tarot jako hra“.

Zavzpomínejte si se mnou…

Vrcholil školní rok, vracela jsem se ze posledních seminářů v Brně a moje únava kulminovala. Byla jsem naprosto vyčerpaná. Pamatuji si, jak jsem si v duchu říkala: „Hlavně, že holkám na kurzech pořád připomínám, že si mají hlídat energetickou rovnováhu… nojo, rady, které dáváme druhým, jsou ve skutečnosti pro nás, hmm…“.

Naštěstí jsem měla před sebou volný týden. Byly zrovna nádherné, prosluněné dny, a tak jsem si „naordinovala“ válení se na zahradě. Úplně vypnu. Sebe, telefon i počítač. A jenom tak budu. Stalo se. Ani nevím, jak dny ubíhaly, jen jsem zírala na oblohu, pozorovala ji, jak se mění, tmavne, jak na ní vycházejí první hvězdy…

Pomohlo to…

galerie_all_600

Po týdnu úžasné relaxace jsem pocítila příval energie a pak přišel nápad. Napíšu knihu o Tarotu.  Můj vnitřní pochybovač vystřelil jak čertík z krabičky: „Knihy už dneska píše kdekdo. K čemu to bude? Kdo to bude číst?“. Na  vnitřního kritika, neboli „superego“, se musí s argumety, jinak nedá pokoj. A taky s rozhodností.  A poněvadž jsem byla posílená týdenním odpočinkem, nedala jsem se.

 

 

Takže, tady jsou ty důvody:

  • Setkala jsem se s mnoha lidmi, kteří nevěří, že jsou schopní vykládat tarotové karty. Přitom by to moc rádi zkusili. Když se mi povede v knize podrobně a srozumitelně vysvětlit to, co předávám na kurzech, třeba uvěří, že můžou mít doma věrného rádce v balíčku, na kterého se kdykoli obrátí a on jim pomůže.
  • V průběhu let mi nezřídka psali zájemci o tarotový kurz, kteří se nemohli skupinových setkání z různých důvodů zúčastnit. A  přitom by rádi do Tarotu pronikli. Kniha může posloužit jako manuál pro samouky.
  • Často mi studenti po absolvování kurzu říkají, jak jim Tarot změnil život a přáli by si něco podobného i pro své blízké. Kniha může sloužit jako dárek, který změní obecný pohled na toto mystérium těm, kteří jsou vůči němu nedůvěřiví
  • Studenti Tarotové školy by se i po letech mohli vrátit k základním principům Tarotu, aby si je zopakovali. Napíšu do knihy co nejvíce podrobností, které probíráme přímo na kurzu.
  • Knih s obecnými významy karet jsou plné regály. Bude tedy přínosnější, když popíšu své zkušenosti z kurzů, na nichž jsem se mohla konfrontovat s konkrétními životními příběhy a událostmi studentů v souvislostí s jednotlivými kartami. Nepůjde jen o „suchou teorii“, ale o prožitky z reálného života. Také už z kurzů vím, na co se studenti nejčastěji  ptají a co jim pomáhá do Tarotu proniknout. A právě na to se zaměřím.

 

Tak a je to.

Vnitřní kritik byl umlčen a já se pustila do psaní. Po několika týdnech byl hotov základní koncept a v průběhu půl roku jsem dokončila první část knihy „Tarot jako hra – Seznamte se“.

Pak byla kniha na nějakou dobu uložená v počítači a nyní konečně spatřuje světlo světa.

Posílám ji do světa s velkou láskou  a také vírou, že napomůže tomu, aby si Tarot oblíbilo co nejvíce lidí. Aby jim tento nástroj pomohl změnit život k lepšímu. Aby díky němu nechali rozkvést svůj potenciál a našli tu nejkrásnější verzi svého já.

Aby si začali hrát s tarotovými kartami.

Neboť Tarot je hra.

Stejně jako život.

 

Knihu TAROT JAKO HRA  jsem rozdělila do čtyř dílů. Nyní pracuji na těchto dalších částech:

 

TAROT JAKO HRA – 2. díl – „Cestou čtyř poutníků”

V úvodu se pomocí hravých cvičení seznámíte s významy živlů v Tarotu 

Na příbězích čtyř poutníků se vám pak představí 40 karet malých arkán. Ke každé kartě najdete popis, radu, varování a nejčastější významy. Příklady studentů Tarotové školy vám pomohou interpretovat jednoduché výklady, které autorka uvádí u každého poutníka.

V tomto dílu najdete návod, jak pomocí tarotových výkladů poznat sebe sama v každodenních životních situacích nebo vztazích. Jako bonus obdržíte šablonu pro vlastní tarotové karty.

 

TAROT JAKO HRA – 3. díl  – „Figurální karty”

Tento díl se zaměřuje na šestnáct figurálních (dvorních) karet. V něm se naučíte sestavit charakteristiku každé figury pomocí živlů.

Dozvíte se, co mají tyto figury společného nejen s vámi, ale taky s vašimi blízkými.

Proniknete hlouběji do svých vztahů a naučíte se je harmonizovat pomocí tarotových figurálních konstelací.

 

 

TAROT JAKO HRA – 4. díl – „Putování duše”

Zde se seznámíte s vývojem a posloupností karet velkých arkán, zjistíte svou konstelaci osobnosti a pomocí ročních karet pochopíte, proč se vám v jednotlivých letech děly události, které jste zrovna prožívali.

Díky tomu se můžete připravit na témata a výzvy, které teprve přijdou.

Seznámíte se se třemi vývojovými stupni karet velkých arkán a v praktické části najdete modelové příklady rozborů a karetních výkladů.

 

 

 

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com