Tarotové workshopy | Tarotová škola
Newsletter
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu
Tarotový receptář
Tarot jako hra

Tarotové workshopy

Vykládáte tarotové karty a chybí vám konzultace s kolegy? Jste v Tarotu samouci? Nebo jste absolvovali tarotový kurz a rádi byste se ve výkladech karet dále zdokonalovali?

Právě pro vás jsou tarotové workshopy!

Co se děje na tarotových workshopech

  • procvičují se tarotové rozbory na dané téma
  • vzájemně se konzultují výklady karet
  • hrají se tarotové sebepoznávací hry

Jak probíhají tarotové workshopy

  • každé setkání zahajujeme krátkou meditací
  • výklady karet probíhají střídavě samostatně ve dvojicích nebo ve společném kruhu
  • zadané výklady nebo hry se po skončení sdílí a konzultují
  • sem tam zpestříme workshop tarotovými konstelacemi

Co s sebou

 

Témata nejbližších workshopů

 

ZRCADLA VE VZTAZÍCH

Květen je měsíc lásky. Lásku často spojujeme se vztahy, a tak o čem jiném, než o lásce a vztazích by měl být květnový workshop?

„Lásku dostáváme zdarma od Boha, ale šťastný vztah si musíme zasloužit!“  Marianne Williamsonn

Asi jste, stejně jako já, už dávno zjistili, že měnit druhého k obrazu svému jaksi nefunguje. 🙂 Ale co funguje naprosto spolehlivě, je práce se zrcadly. Co nám skrze nepříjemné situace náš partner (nadřízený, soused, rodič nebo potomek) zrcadlí? Náš vlastní nedostatek sebeúcty? Strach prosadit si své potřeby a názory? Potlačené či nenaplněné touhy? Nebo naopak naše skryté manipulace, které si možná ani neuvědomujeme? Jakmile zrcadlení rozpoznáme a pochopíme, přichází obvykle úleva! Proč? No, poněvadž změnou pohledu na věc nebo změnou chování můžeme situaci MY SAMI změnit! Tedy – pokud nelpíme na stále stejných vztahových tanečkách a hrách…

Někdy je však identifikace zrcadlení náročná. Taky se někdy u zrcadel domníváte, že vám partner odráží nějakou kvalitu či vlastnost a pak zjistíte (třeba u výkladu na tuto situaci), že to byla vlastnost naprosto opačná? Ve svých vztahových dramatech býváme často zaslepení a neobjektivní, a tak je skvělé, že se kdykoli můžeme poradit se svými „kouzelnými obrázky“. Jako třeba na tomhle workshopu!

Abychom co nejlépe poznali sami sebe a uzdravili svá vlastní nevyléčená zranění, dostáváme ve svých nejbližších ty nejlepší učitele. Buďme jim za jejich zrcadélka vděční…

button-prihlasit

 

Workshop „ZRCADLA VE VZTAZÍCH“ proběhne 18. 5. 2019 (10.15 – 17. 45 hodin) v PRAZE a 25. 5. 2019 (11. 00 -18. 30 hod.) v Čechticích.

 

DOSTI ZÁVISLOSTÍ (a také zlozvyků)

Každý z nás je máme. Možná o některých ani nevíme…
Myslím tím závislosti, které omezují náš život a které nás připravují o sladkou svobodu. Ne, nemluvím jenom o těch známých závislostech, jako je závislost na kouření, alkoholu, cukru, kávě, mobilu, internetu, nedej bože na drogách…
Co třeba závislost na pochvale? Na odměně? Na práci? Na utrpení? Na přijeti? Na hodnocení? Proč je máme? Od čeho utíkáme? Co si tím kompenzujeme?
„Závislost je stav, kdy je někdo podmíněn nějakou okolností nebo situací, kterou potřebuje (nebo si myslí, že ji potřebuje) ke své existenci“ říká na internetu pan Wikiped.
No, a naše věrné zlozvyky? To je to samé v bleděmodrém…
„Uf, tak na takový workshop nejdu, to bude mazec!“ Možná si teď říkáte. Bude! Ale ta úleva, až se svými závislostmi a zlozvyky zatočíme! 🙂
Jak říkal C.G. Jung: “ Léčebný proces začíná správně stanovenou diagnózou.“

Jaké že to budeme klást otázky tarotovým kartám? Tak třeba, co nám pomůže aktivovat sílu vůle u tohoto procesu. Anebo – jak na absťák, který zákonitě u „odvykaček“ nastává.

No. Ještě že se ta naše taroťácká parta umí vzájemně podpořit a podržet, co říkáte? 🙂

button-prihlasit

 

Workshop „DOSTI ZÁVISLOSTÍ (a také zlozvyků)“ proběhne 8. 6. 2019 (10.15 – 17. 45 hodin) v PRAZE a 15. 6. 2019 (11. 00 -18. 30 hod.) v Čechticích.

 

NEJLEPŠÍ VERZE MÉHO JÁ

Neznám moc lidí, kteří by byli sami se sebou naprosto spokojení. Pokud ovšem někoho takového potkám, raději mu jdu z cesty. Je mi jasné, že mám tu čest se „super člověkem“ .Alespoň on si to o sobě myslí. A s takovými to není zrovna med. 🙂
Podle mého názoru je jakási nespokojenost  sama se sebou zdravá, protože nás neustále posouvá a umožňuje nám sáhnout do hlubších možností a rezerv.
Nepleťme si však tuto nespokojenost s destruktivní sebenenávistí! O té raději někdy jindy…
Jaká je ideální verze vašeho JÁ?
Co toužíte na sobě nebo na svém životě změnit, vylepšit, vybrousit? Věříte, že NIC NENÍ NEMOŽNÉ, pokud se rozhodnete pro změnu? Pokud vás tyto otázky (a především odpovědi na ně) zajímají, tento workshop je právě pro vás!
Jednou jsem svému synovi věnovala dárek s citátem: „Úspěch není být lepší než jiní, ale být lepší než jsi býval! Věřím tomu, že abychom mohli vybrousit nádherný diamant svého JÁ, je potřeba se v první řadě utkat se svými starými verzemi, sesadit je z trůnu a vyjít z komfortní zóny. Což není zrovna snadné, ale uklidním vás: s tímto procesem nám ve všech směrech pomůže moudrost Tarotu, správně volené otázky a tématické karetní rozbory!
Těším se na vaši kouzelnou a magickou proměnu na tomto prázdninovém workshopu v přírodě!

button-prihlasit

Workshop „NEJLEPŠÍ VERZE MÉHO JÁ“ proběhne 13. 7. 2019 (11. 00 -18. 30 hod.) v Čechticích.

 

PRYČ SE SABOTÉRY

Co jsou to vlastně sabotéři?

Dá se říct, že jde o vnitřní negativní nebo destruktivní programy v naší hlavě nebo v našem hlubokém nevědomí. Můžeme si je představit jako malé zlomyslné rarášky, kteří si moc rádi hrají na schovávanou. Žijí si v nás svůj spokojený život a často netušíme, jak moc nás ovlivňují. Samozřejmě k horšímu. Ovšem v okamžiku, kdy je objevíme a „zapikáme“, ztrácí nad námi svou moc.

Rozplynou se jako pára nad hrncem.

Některé sabotéry odhalíte snadno. Jsou však takoví, kteří jsou skrytí velmi hluboko, a vůbec by vás nenapadlo, že se mohou týkat právě vás.

Možná jste se již potkali se svými sabotéry ve třetí tarotové hře „POZNEJ SÁM SEBE“ a tam jste své sabotéry odhalili a rozpustili. V tom případě vám gratuluji!

Dostávám však od některých z vás ohlasy, že jde často o úkol, který vyžaduje objektivní pohled zvenčí. No, a proto jsem vypsala tento letní seminář, na němž nám v odhalování sabotérů pomůže nejen podpůrná skupina empatických taroťáků, ale také léčivá a krásná příroda Českomoravské Vysočiny!

Těším se na vás! 🙂

button-prihlasit

Workshop „PRYČ SE SABOTÉRY“ proběhne 24. 8. 2019 (11. 00 -18. 30 hod.) v Čechticích.

 

 

Termíny všech workshopů v Praze

12. 1.  •  9. 2.  •  16. 3.  •  13. 4.  •  18. 5.  •  8. 6. 2019

(vždy od 10. 15 do 17. 45 hodin)

Adresa: Pronájem Klimentská,  Klimentská 1443/50, Praha 1

Cena workshopu: 1000,- Kč

Již dnes se zapište na workshop zasláním přihlášky. Přihláška je platná po uhrazení rezervačního poplatku ve výši 600,- Kč na č. účtu, které vám napíšu na váš e-mail.

Termíny všech workshopů v Čechticích:

19. 1.  •  16. 2.  •  23. 3.  •  27. 4.  •  25. 5.  •  15. 6. •  13. 7.  •  24. 8. 2019

(od 11. 00 do 18. 30 hodin)

Adresa: V Braňce 385, 257 65 Čechtice

Cena workshopu: 1000,- Kč

Rezervace

Své místo na workshopu si rezervujte zasláním přihlášky a rezervačním poplatkem 500,- Kč. Číslo účtu vám zašlu na e-mail, který uvedete v přihlášce. Do zprávy na své přihlášce prosím uveďte termín, o který máte zájem, děkuji.

Jestliže se nebudete moci na přihlášený workshop dostavit, záloha nepropadá. Můžete si ji převést na jiný termín, anebo si výklady z workshopu udělat korespondenčně s tím, že vám je okomentuji.

button-prihlasit

Spolujízda

Na tarotové workshopy jezdí účastníci z různých koutů Čech, Moravy, Slovenska, někdy i z cizích zemí. Pokud vás tato akce láká, ale máte potíž s tím, jak se do Prahy nebo Čechtic dostat, napište mi – je možné, že z vašeho směru někdo na workshopy jezdí! Mohu pro vás zorganizovat spolujízdu.

Ohlasy účastníků

Otázka: „Co mě na workshopech baví, co na nich oceňuji?“

Jarka_Edita_KlejmováJarka: „Jsem ráda, že jsem mohla v práci s Tarotem pokračovat i po skončení základního kurzu. I když to nebylo vždy jednoduché. Karty mne vždy lákaly, původně jsem do kurzu šla s vidinou rutinního zkoušení výkladů, kde se člověk dozví jakousi techniku, pospojuje pár obrázků a tečka. Zpočátku jsem to tak i měla. Potom mi ale začalo docházet, že o tom to není, a že by bylo dobré, se zamýšlet nad tím, co mi Tarot vlastně říká, jak ke mně mluví. A tím si i přiznat spoustu věcí, které se člověku nelíbí a zavírá před nimi oči. Jsem ráda, že v tobě, Sophie, máme zpětnou vazbu, vlastně i v sobě navzájem, kolikrát se řekne něco, nad čím člověk normálně nepřemýšlí, a najednou mu to začne dávat větší smysl. Celý workshop má „hlavu a patu“, neskáče se od jednoho tématu k druhému.“

 

Hanka_kolečkoHanka: „Absolvovala jsem korespondenční kurz pro začátečníky i pokročilé a nyní pravidelně navštěvuji tarotové workshopy. Na setkáních se mi líbí skvělá a uvolněná atmosféra a kamarádské prostředí, ve kterém se nešetří smíchem, ale je tu místo i pro slzy. Je to zkrátka takový „emoční mejdan“, takže se tu člověk báječně uvolní a pokud NE, tak mu to hned karty ukáží, aby si to uvědomil. A co obzvláště oceňuji, je Tvoje vedení Sophi. Jsi pro nás úžasný učitel, plný pochopení a empatie a máš skvělý smysl pro humor. :-)“

 

Necha_kolečkoNecha: „Setkávání s lidmi podobného „ražení“. Různé pohledy na „věc“ . Baví mě prozkoumávání karet, láká mě pohled do hloubi duše – i když je ten pohled někdy dotěrný, vlezlý a nelíbí se mi:-). A bavíš mě Ty Sophinko! 🙂 Tvoje jemné vedení. To, že se snažíš každého k výsledku dovést. Aby si odpověděl sám… Oceňuji diskrétnost. Oceňuji zaujetí ostatních pro vyřešení – nebo spíš pochopení problému toho druhého. Není tu rivalita, je tady společný zájem, společná řeč, soucítění. Záměrně nepíšu o učení se Tarotu…to s tím vším přichází ruku v ruce….“

 

Lenka_kolečkoLenka: „Pohodový čas s babama a nový úhel pohledu na moje problémy, sdílení zkušeností. Oceňuji nesmlouvavost lektora k mým výmluvám.  🙂 “

 

 

 

nop_fKačka: „Vidím jiné ‚čarodějnice‘ v akci. Témata, která se řeší se vždy týkají všech a mě to mnohdy posune na mojí vlastní cestě. A taky vidím mechanismy na základě kterých člověk funguje a to mi pomáhá zpracovávat moje reálné situace. A samozřejmě Opakování je matka moudrosti a Tarot se určitě nedá našprtat, ale musí se prožívat stále znovu až člověku vleze pod kůži. Nutí mě pracovat i na tématech, do kterých se mi nechce. Jednak se často ukáže, že to zas taková trága není a pak se občas ukáže, že nastal čas a zaběhané stereotypy je třeba přehodnotit. Mám ráda meditace. 
Tak trochu nepříjemné jsou mi konstelace, ale jejich přínos je nesporný, takže držím. Vyloženě zklamaná nejsem nikdy, i když to někdy bývá bolavé, vždy je to přínos.“

 

Lucka_kolečkoLucka: “ Baví mě odhalování tajemství, práce se symboly a nevědomím, rozvoj intuice a ženskosti, únik z rozumového mužského světa, zapomenutí na práci aj starosti, podpora skupiny a zjištění, že problémy, které řeším nejsou malicherné a řeší je i někdo další a má smysl se jimi zabývat, a taky čarování, …setkávání se stejně zaměřenými lidmi. Líbilo by se mi víc úžasných konstelací a vlastně jakýchkoli cvičení, kde se orientuje takto pomocí tarotu člověk hodně do sebe a jde to až na dřeň. A v neposlední řadě se mi líbí Tvoje působení, Sophi, to co do výkladů dáváš, že umíš být mateřská, ale taky přísná, uvádíš i svoje osobní propojení s tarotem ve svých životních událostech. „

 

17

 

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter