Můj příběh | Tarotová škola

Můj příběh

Jmenuji se Helena.

V Tarotové škole používám jméno Sophie Joya, neboť význam a vibrace těchto slov vystihují to, co mi Tarot dává: moudrost a radost.

Více než 15 let surfuji vlnami tarotového oceánu. Poznávat tyto hluboké, nevyzpytatelné a nikde nekončící vody, není mnohdy snadné, ale jedno vám povím: Je to překrásné!

S tarotovými kartami jsem se seznámila v roce 2002

Tarot Byla to doba mé nejtěžší životní krize: rozpad rodiny, krach firmy, dluhy, těžká deprese, naprosté vyčerpání – zkrátka totální dno. Do té doby jsem žila naprosto racionálním a materiálním způsobem a vůbec mne nenapadlo přemýšlet o smyslu života, „vnitřních programech“ nebo „duchovních otázkách“.

Tehdy jsem potkala kamarádku, s níž jsem se nějaký čas neviděla. Zhrozila se nad mým stavem a vzala mě k sobě na kávu. Řekla mi, že se začala učit vykládat tarotové karty a hned mi taky ukázku tarotového rozboru nabídla. Ještě dnes si pamatuji svůj úlek, strach a vnitřní zmatek. Moje racionální část, která do té doby vládla mému životu, tento „šílený experiment“ okamžitě zamítla! Na druhou stranu jsem si uvnitř sebe uvědomila, jak se ve mně probouzí jakási tajemná síla a jak mne ke kartám přitahuje.

Dnes vím, že tou silou, tím vnitřním ukazatelem, byla INTUICE.

Nakonec jsem svůj první výklad karet absolvovala. Pak jsem se zúčastnila dvou seminářů a dál už Tarot studovala sama.

Otevřel se mi úplně nový svět

Kurz TarotuJako poskládaný z dílků puzzle jsem v kartách spatřila svůj tehdejší život. A to bez iluzí, v jeho skutečné podobě. Tarot mi odzrcadlil vše, dokonce i současné následky mých dosavadních rozhodnutí. Především mi však doporučil, co mám dělat a co změnit, aby byl můj život šťastnější.

Jak jsem postupně pronikala do tajů tohoto úžasného mystéria, rozpadlá mozaika mého života se opět začala skládat dohromady. Přestala jsem se vnímat jako oběť osudu a došlo mi, že se na vytváření svého života musím začít aktivně podílet sama.

Pokud některé věci nezměním já, nikdo jiný to za mne neudělá!

Pomalu a postupně jsem objevovala moudrost té laskavé síly, jež nás přesahuje. Začala jsem si uvědomovat zákony příčin a následků, zákonitosti rezonance i zrcadlení. Pochopila jsem, že to, co prožíváme, má svůj řád a smysl, i když nám to tak mnohdy vůbec nepřipadá.

Došlo mi, že vše, co se mi kdy v životě stalo, bylo odrazem mého nitra!

Poznala jsem, že odpovědi na všechny otázky má každý z nás ve svém nitru. Jsou tam ukrytá všechna řešení, je tam schovaná přímo databanka vědění. Tarot mi dal k této databance klíč.

Změnila jsem svůj život téměř od základů!

Dokázala jsem se díky Tarotu zbavit silných antidepresiv a dát svému životu nový řád i podobu. S kartami jsem rozmlouvala denně a brzy mi došlo, že jsou mým posláním.

Začala jsem se výklady a poradenstvím živit a o něco později jsem otevřela  Tarotovou školu.

Dnes vím, že všechno to bolestné a nepříjemné, co mne tehdy potkalo, bylo obrovským darem, jenž mne od základů proměnil a za který nikdy nepřestanu děkovat.

Tento dar mne přivedl k branám úžasného, nikdy a nikde nekončícího mystéria, jehož každodenní objevování jeho dalších vrstev mne nesmírně naplňuje.

Tento dar mi nyní dovoluje provázet jiné na jejich cestě a to je pro mne obrovskou ctí!

Mám jedno velké přání

Tarot hvězdaNa tarotových kurzech, které pořádám, mne nepřestávají fascinovat obrovské vnitřní proměny, kterými zúčastnění procházejí.

I když mě to ohromuje, vlastně se tomu nedivím – vždyť jsem to koneckonců zažila taky. Při pravidelném setkávání s principy života v obrázcích se zkrátka člověk nemůže nezměnit!

A tak si i díky svým studentům neustále uvědomuji, jak jsem dnes šťastná. Neberu to jako samozřejmost a denně po probuzení děkuji za všechny dary, které od života dostávám.

Děkuji, že mám po svém boku toho nejlepšího chlapa. Děkuji za své milované, skutečně dospělé a soběstačné syny, na které jsem jako matka pyšná. Děkuji za svou rodinu, za nádherný domov. Za to, že se mou profesí stalo něco, co mne nesmírně naplňuje a těší. Děkuji za všechny své úžasné přátele. Za neméně skvělé studenty, kteří mě nekonečně inspirují. Za lásku. A za to, že jsem se naučila odpouštět a mít se ráda.  A taky děkuji, že nezapomínám, čím vším mě Život obdařil a neustále obdarovává.

Jedno přání ještě mám.

Sním o tom, že stejně, jako mají všichni ve své koupelně zrcadlo, které jim ukazuje obličej, bude každý z nás vlastnit svůj balíček Tarotu. To protoaby skrze něj nahlédl, jak to sluší jeho duši! A pokud objeví nějaký nesoulad, tak jej hravě za pomoci tarotových karet vyhladí a upraví! Neboť – posláním každého z nás je rozkvést!

Radostné a moudré žití nám všem!

S láskou
Sophie Joya

Ještě vám chci o sobě říct…

• že jsem vydala první díl své knihy „Tarot jako hra“ a ve volných chvílích pracuji na dalších částech