Jak umíte odpočívat? | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Jak umíte odpočívat?

odpočinek1Když nám Matka příroda otevírá náruč, měli bychom do ní bez váhání padnout a pak tam nějaký čas spočinout a načerpat novou sílu.

Je léto a příroda nám nabízí svou zralost a rozmanitost. I když každý z nás vnímá vnější okolnosti jinak a po svém, mám za to, že letošní léto je úžasné, rozkvetlé, pestré, zkrátka nádherné.

Rozhodně bych neřekla, že se mi „jeho způsob zdá poněkud nešťastným…“

Je pro vás letní období (období prázdnin) časem odpočinku a relaxace? Jak odpočíváte? Pasívně, aktivně? Která z těchto karet nejvíc symbolizuje způsob vašeho odpočinku?

Odpočinek_800

Se mnou rezonuje druhá karta zleva. Kontakt s Přírodou. Právě od Přírody dostávám, co mi čas od času chybí. Energii. Sílu. Nápady. Klid v duši. Radost ze života. Vhledy. A rozhledy. A nadhledy…

Tohle si však potřebuji co nejčastěji připomínat, neboť miluji svou práci a dokážu se často do svého tvoření pohroužit natolik, že občas nevím, kdy „dost je dost“ a pak přijde přetlak. Únava. Vyčerpání.

odpočinek2

Možná to někteří z vás znají taky…

Takže se přiznávám. Patřím mezi ty, kteří se odpočívat stále učí. Nevím proč, možná ve mně občas zvítězí pocit, že odpočinek je ztráta času. Přitom mám zkušenost, že to tak není. Už jsem se mnohokrát přesvědčila, že jakmile si odpočinek dopřeju, všechno jde rychleji, snáz, líp. Ale znáte staré naučené programy, ony vždycky najdou skulinku, kudy se vecpat a zase nastolit řád pěkně po svém.

Takže, sice ještě moc odpočívat neumím, ale nevzdávám to. A myslím, že dělám pokroky. 🙂

V rámci svých pokroků jsem dospěla k těmto změnám

 • Celoroční kurzy se již nebudou konat v Praze a Brně, ale jen v Čechticích a později ve vedlejším Křivsoudově, kde nyní budujeme tarotové centrum
 • tarotovým konzultacím vás budu zvát rovněž k sobě do Čechtic
 • Večerní kurz v Praze od ledna 2018 ruším (pokud o něj máte zájem, neváhejte a využijte poslední volná místa v aktuální skupině)

Tím vznikne prostor, abych pro vás v klidu a pohodě

 • dokončila další díly své knihy Tarot jako hra, o které mne upomínáte (za což vám děkuji)
 • dokončila projekt „Tarotek“ (tarotové karty pro rodiče s dětmi), na němž pracuji už několik let
 • dopsala další chystané manuály, které vám usnadní studium Tarotu
 • zrealizovala tarotový videokurz

A také, abych mohla dostatečně odpočívat a průběžně „chytat“ tu správnou inspiraci….

Mimochodem – dobře si odpočinout může být někdy věda. Dokonce jsem se dočetla, že se na tuto „dovednost“ pořádají i kurzy.

O jednom skvělém lektorovi bych věděla…je zrzavý a jmenuje se Wiki 🙂

Viki 4

Ale vážně.

Ve společnosti, která ze všeho nejvíce preferuje a oceňuje výkon, může být opravdu odpočinek druhem umění.

Navíc, pokud jsme své tělo zatížili tím, že nějaký čas ignorujeme jeho signály o nutnosti odpočinku, možná svou únavu už ani poznat neumíme.

A dále – myšlenky. Když si už dopřejeme relax, umíme je zkrotit? Umíme vypnout? Nejsme ze svého vnitřního boje („nechci myslet na práci“ – „myslím na práci“) unavení ještě víc?

Zvu vás nyní k sebepoznávací tarotové hře. Pojďte zjistit, co si o své schopnosti odpočívat myslíte vy a co je skutečnost!

 

Jak umím odpočívat

 

Úkol 1

Nejprve zalistujte svým tarotovým balíčkem karet, prohlédněte si obrázky a vytáhněte tři karty, které podle vás charakterizují to, jakým způsobem skutečně odpočíváte. O způsobu odpočinku může vypovídat celá karta, nějaká její část, anebo jen atmosféra, pocit, který z obrázku na kartě máte. Pokuste se tento způsob odpočinku z každé karty nazvat a zapište si to.

 

1         2         3

 

Úkol 2

Nyní vytáhněte z balíčku tři karty (můžou být jen dvě nebo dokonce jedna) , které ukazují, jakým způsobem byste si přáli odpočívat, ale z různých důvodů si to nedovolíte. To, co uvidíte na obrázku, opět nazvěte a zapište.

 

1         2         3

 

Všechny karty vraťte do balíčku, zamíchejte a na každou z níže uvedených otázek vytáhněte (nyní už naslepo) jednu kartu.

 

1      2      3

      4      

     5     

6

 1. Co blokuje to, abych odpočíval(a) podle svého přání (úkol 2)
 2. Při jaké příležitosti nebo v kterém životním období jsem si tento blok vytvořil(a)
 3. Jak mohu blok odstranit
 4. Co nejčastěji způsobuje mou únavu
 5. Jaký je signál mého těla, že si potřebuji odpočinout
 6. Jaký je můj optimální způsob odpočinku

Tento text píšu o srpnovém novoluní, v němž se navíc odehrává úplné zatmění Slunce. Stejně, jako se na nebeském jevišti střídá Slunce s Lunou, měla by se v našem životě harmonicky prolínat aktivita s odpočinkem.

Přeji nám všem, aby se to dařilo!

Krásný zbytek léta! ♥

 

 

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com