Jak si správně vybrat tarotové karty | Tarotová škola
Karta roku
Semináře
KUrzy Tarotu

Jak si správně vybrat tarotové karty

Když se rozhodneme vstoupit do tarotových vod, nutně vyvstane otázka: „Kterou karetní sadu si mám pořídit?“

Dozvíte se to na semináři nebo z níže uvedených doporučení.

Na co je tedy dobré dbát při výběru tarotových karet, zvlášť u těch prvních?

?

 

 1. Tarotové karty NEVYBÍREJTE na doporučení jiných lidí!

Na trhu je dnes nepřeberné množství tarotových karet, do nichž tvůrci vtiskli svůj vlastní pohled, své vlastní vnímání Tarotu. Proto se vám bude dobře vykládat z karet autorů, kteří s vámi rezonují, se kterými jste na stejné vlně.

Nejsou karty lepší nebo horší, jsou jen karty, které s vámi buďto souzní nebo ne.

Takže, zapojte intuici, dejte na své pocity. Vybírejte stylem “líbí – nelíbí” nebo “ladí – neladí”. Budete-li se snažit vykládat z tarotových karet, které vám nic neříkají nebo se vám nelíbí, ale vlastníte je, protože vám je třeba poradila kamarádka, je možné, že nic moc z karet nevyčtete.

Prostě se s nimi nepropojíte! 

?

Dodnes si vzpomínám, jak jsem si pořizovala své první karty.

Projížděla jsem očima řadu vystavených sad. Jako první mne zaujaly karty Aleistera Crowleyho. Ta sada mne přímo magicky přitahovala. Rozum na mne křičel, že v takových abstraktních obrázcích se nikdy nenaučím číst, ať si vyberu karty srozumitelnější, příběhové!

A tak jsem prohlížela jiné sady znovu a znovu, ale vždy jsem se zrakem vrátila ke Crowleyho balíčku. Nakonec jsem si ho koupila a celých osm let se na jiné karty ani nepodívala. A jejich abstraktní obrazy? Spouštěly ve mně informace nevídané!

Každý z nás potřebuje něco jiného!

1

2. Dovolte, aby si vás vybral VÁŠ balíček karet!

Připomíná vám to scénu z Harryho Pottera, kdy si tento malý mág vybíral svou kouzelnou hůlku?

Ano, u tarotových karet je to podobné.

Karty jsou nástrojem – pečlivě si tudíž svůj hrací nástroj vyberte.

Spíše tedy nechte tarotové karty, aby si ony vybraly vás! Uvolněte se a nechejte správný balíček k sobě intuitivně přijít.

Rider - Waite

3. Nespěchejte a vybírejte pečlivě.

Různé tarotové karty si můžete koupit na internetu, ale možná je lepší navštívit kamenný obchod a procítit jednotlivé “lupínky” ve svých rukou, prohlédnout si je osobně, nechat je, ať na vás svým osobitým stylem zapůsobí.

Nespěchejte, buďte trpěliví a vnímaví a jistě najdete takové, které vás okouzlí! Pokud jste takové dosud neobjevili, zřejmě nepřišel ten správný čas.

V některých obchodech vám balíček tarotových karet nerozbalí – je zalitý ve fólii a možná vám obsluhující ani nedovolí na něj sáhnout. Tak tam bych si své první tarotové karty rozhodně nekupovala.

Na druhou stranu existuje spousta krámků a knihkupectví, kde jsou majitelé vstřícní a velmi ochotně karty zapůjčí do rukou. V takovém obchodě si vaši pozornost a vaše peníze zaslouží!

Tarotové karty, stejně jako všechny předměty, obsahují energii prostředí, ze kterého pocházejí a se kterým se dále setkávají. A vy si určitě přejete mít svůj balíček karet spíše z prostředí přátelského, vstřícného a láskyplného!

25

A ještě dvě doporučení na závěr.

Než si své karty pořídíte, vyzkoušejte si svou intuici ve třech tarotových hrách „Poznej sám sebe!“

A až své karty budete mít, nezapomeňte si ZDARMA stáhnout e-booky, které jsem pro vás připravila:

10 rad pro tarotové začátečníky

6 mýtů o Tarotu

Přeji vám co nejkouzelnější chvíle s vašimi tarotovými kartami!

S láskou Sophie

 

Komentáře

Přihlašte se k odběru newsletteru
Získat newsletter